Planowanie wakacji na własną rękę zawsze wymaga zaawansowanego researchu. Liczą się nie tylko pięknie napisane oferty biur podróży czy hoteli, ale także opinie klientów, lokalizacja, cena oraz udogodnienia dla gościa. Niektóre osoby bardzo szybko zniechęcają się w takich samodzielnych poszukiwaniach i albo wybierają najpopularniejszą opcję, albo decydują się na przypadkową ofertę. Aby tego uniknąć, dzisiaj przygotowaliśmy dla Was spis kilku sprawdzonych hoteli w meksykańskim mieście Tulum. Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu!

Miasto Tulum
Tulum to jedno z najpopularniejszych miast wybieranych przez turystów podróżujących po Meksyku. Ma bowiem do zaoferowania wiele wspaniałych atrakcji, zaczynając od tych historycznych. Tulum jest położone wzdłuż wschodniego wybrzeża półwyspu Jukatan na Morzu Karaibskim w stanie Quintana Roo. Było jednym z ostatnich miast zbudowanych przez Majów, tuż przed upadkiem ich potężnego imperium, dzięki czemu wiele budowli zachowało się w nadzwyczaj dobrym stanie – w tym mur, który zbudowali Majowie by zapewnić sobie ochronę przed inwazjami. Tysiące lat temu Tulum było istotnym punktem na szlaku handlowym, dzięki czemu dynamicznie się rozwijało. Korzystną lokalizację miasta wykorzystali Hiszpanie, którzy sprowadzili na Majów zagładę – w wyniku chorób przyniesionych z odległych lądów, większość populacji wymarła. Trzy najbardziej znane budynki ze stanowiska archeologicznego to El Castillo, Świątynia Fresków oraz Świątynia Zstępującego Boga. Największe wrażenie robi Świątynia Fresków ze względu na przepiękne dwie galerie malowideł ściennych. Poza tym świątynia ta służyła jako obserwatorium astronomiczne, więc na ścianach można podziwiać notatki z tychże obserwacji. Do Tulum każdego roku przybywa – dosłownie – nawet kilka milionów turystów! Dlatego bardzo ważnym elementem planowania wycieczki do tego miasta jest znalezienie dobrego hotelu. Przedstawiamy nasze propozycje.

Hotel Rosa del Viento
Hotel Rosa del Viento to czterogwiazdkowy hotel położony w najładniejszej dzielnicy Tulum. Nie jest to typowy kurort, został zbudowany z myślą o tym, by goście mogli przebywać w jak najbardziej kameralnej atmosferze – co biorąc pod uwagę charakter Meksyku, wcale nie było takie proste. Cały obiekt ulokowano w pobliżu lasu tropikalnego i składa się on z bungalowów wykonanych w tradycyjnym meksykańskim stylu (naszą uwagę zwrócą dachy pokryte strzechą palapa). Hotel Rosa del Viento oferuje swoim gościom prywatną plażę i restaurację z widokiem na turkusowe Morze Karaibskie. Na plaży dostępne są hamaki, leżaki i huśtawki. Za noc w pokoju dwuosobowym z łazienką i z widokiem na morze zapłacimy ok. 500 złotych – w usługę wliczone jest również pyszne śniadanie. Warto dodać, że rezerwując miejsce w hotelu na ostatnią chwilę mamy szansę na dużo niższą cenę.

Hotel Na Balam
Na Balam Beach Hitel to również czterogwiazdkowy hotel, położony na wyspie Isla Mujeres w pobliżu miasta Tulum. To, co wyróżnia ten hotel to stosunkowo niskie ceny za jakość, którą oferuje. Na Balam Beach Hotel posiada przestronne pokoje i jest przyjazny zwierzętom, co może być cenną informacją dla kogoś, kto nie wyobraża sobie podróży bez swojego czworonoga. Hotel wybudowano na jednej z piękniejszych plaż na wyspie, co potwierdzają setki zadowolonych gości. Posiada także wewnętrzny basen, w razie kiepskiej pogody. Minusem Na Balam Beach Hotelu jest jego dostępność – z racji popularności wśród podróżnych, trzeba robić w nim rezerwacje na długo przed planowaną podróżą.

Hotel Hip Tulum
Hotel Hip w Tulum to miejsce, które na długo zapadnie w Waszej pamięci. Hotel Hip jest położony 7 kilometrów od centrum ( i tylko kilometr od ruin starożytnego miasta Majów), na pięknej plaży w pobliżu tropikalnych ogrodów. Podobnie jak Rosa del Viento składa się z meksykańskich bungalowów, dzięki czemu każdy z gości ma swoją przestrzeń. To czterogwiazdkowy hotel, który ma w ofercie restaurację z barem na plaży oraz wypożyczalnię sprzętu do nurkowania. Musicie wiedzieć, że przy plażach Tulum rosną jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, więc nawet jeśli nigdy wcześniej nie nurkowaliście, tutaj warto spróbować. Za dwuosobowy pokój z łazienką i widokiem na morze lub las tropikalny w ofercie last minute zapłacimy ok. 600 złotych, natomiast stała cena za jedną noc oscyluje w obrębie 700-900 złotych. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, które goście oceniają na bardzo dobre. Plusem Hotelu Hip Tulum jest bezprzewodowy i bezpłatny internet na terenie całego obiektu.