Baza hotelowa w RPA jest bardzo zróżnicowana. Od luksusowych resortów, przez solidne hotele trzygwiazdkowe, aż do tanich hosteli o standardzie dla niewymagających podróżników. Prezentujemy pięć obiektów w RPA, w których wypoczynek będzie prawdziwą przyjemnością.

BRAESIDE to trzygwiazdkowy hotel w Kapsztadzie, który jest idealnym miejscem dla osób chcących zwiedzać to miast. Hotel składa się z dwóch domów w stylu wiktoriańskim pochodzących z przełomu XIX i XX stulecia. Położony jest w urokliwej dzielnicy Green Point, która zapewnia zarówno dobrą komunikacje z resztą Kapsztadu, jak i bliskość morza.
Wystrój wnętrz utrzymany jest w stylistyce korespondującej z architekturą hotelu. Pokoje urządzone są stylowo, choć prosto. W skład każdego z nich wchodzi łazienka, jest też wentylator przydający się w upalne dni. W każdym pokoju jest telewizor, goście mają też dostęp do bezprzewodowego internetu na terenie całego obiektu. W hotelu podawane są śniadania, nie ma natomiast restauracji – z tych można skorzystać z najbliższej okolicy, gdzie nie brakuje lokali gastronomicznych o zróżnicowanym standardzie i cenach.

NKAMBENI CAMP to kemping o standardzie trzygwiazdkowym. Jego największym atutem jest bliskość jednej z najważniejszych atrakcji przyrodniczych RPA, czyli Parku Krugera. To idealne miejsce na nocleg dla tych, którzy planują safari w parku. Domki są drewniane i proste, cały obiekt stara się jak najmniej ingerować w otoczenie. Wnętrza są czyste i przytulne, utrzymane w stylu rustykalnym. Do dyspozycji gości pozostaje duży basen zewnętrzny połączony ze strefą wypoczynkową, która jest jednocześnie znakomitym punktem do obserwacji dzikiej przyrody, jaka otacza kemping.
Na terenie kempingu znajduje się restauracja serwująca dania z kuchni międzynarodowej, więc niestety nie spróbujemy tu lokalnej kuchni. W barach można napić się drinka – napoje serwowane są także przy basenie.

LALUXE to położony w Durbanie elegancki pensjonat butikowy. Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu, z charakterystycznymi ogromnymi oknami, które doświetlają apartamenty i gwarantują wspaniały widok na okolicę. Pokoje są przestronne i klimatyzowane, każdy wyposażony jest w balkon z miejscem do relaksu. Goście mają też do dyspozycji obszerną część wspólna z leżakami i basenem z podgrzewaną wodą. W pobliżu znajduje się też bajecznie piękna piaszczysta plaża.
W pensjonacie można zjeść śniadanie, nie ma natomiast restauracji serwującej inne posiłki. Nie powinno to jednak stanowić problemu, bo w okolicy bez trudu znajdziemy klimatyczną restaurację, bar czy kawiarnie.

GIANT’S CASTLE to obiekt zlokalizowany w wyjątkowo malowniczym miejscu, w Górach Smoczych. Jest idealną baza wypadowa dla tych, którzy chcą eksplorować lokalne szlaki górskie. Nazwa pochodzi od jednej z największych atrakcji tego regionu – jaskini, w której znajdują się naskalne malowidła rdzennych mieszkańców tych ziem.
Hotel ma postać niewielkich domków utrzymanych w tradycyjnym stylu, z dachami krytymi strzechą. Z apartamentów rozpościera się widok na góry lub egzotyczny ogród. Wnętrza ozdabiają obrazy lokalnych twórców. Każdy domek posiada prywatną łazienkę, goście mają też dostęp do telewizora. Na terenie obiektu wyznaczone jest miejsce na ognisko – wieczory spędzane przy ogniu w otoczeniu majestatycznych gór to niezapomniane doświadczenie.

FALAZA GAME PARK reprezentuje nurt tzw. glampingu. Goście wprawdzie śpią w namiotach, jednak są to namioty luksusowe, które w niczym nie ustępują innym formom hoteli. Nie bez przyczyny obiekt ten ma przyznane cztery gwizdki. Jego ogromnym atutem jest położenie w pobliżu najsłynniejszych rezerwatów przyrody. To świetna baza wypadowa, jeśli planujemy spędzać czas na safari.
Obiekt jest kameralny, to zaledwie 15 namiotów z łazienkami i drewnianymi tarasami. Do dyspozycji gości jest także centrum spa i plenerowe wanny idealne na romantyczne kąpiele.