Wybieracie się właśnie w podróż na Fidżi i chcecie spędzić ją aktywnie – w końcu to jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu a przy tym jeden z najlepszych sposobów na zwiedzanie, dzięki któremu doświadczamy kraju w jakim właśnie przebywamy, a nie tylko “oglądamy z bezpiecznej odległości”.

Kilka słów o Fidżi

Fidżi jest to wyspiarskie państwo, położone w południowo-zachodniej części Oceanu Spokojnego. Stolicą Fidżi jest Suva, a powierzchnia wszystkich wysp należących do Fidżi to 18 270 kilometrów kwadratowych. Na wyspach Fidżi mieszka 881 065 osób, posługujących się głównie językiem angielskim. Fidżi słynie ze swojej egzotycznej fauny i flory. Przepiękne plaże, tropikalne soczysto zielone lasy, malownicze wzgórza i magiczne zatoki a przy tym krystaliczna lazurowa woda – to tylko część z bogactw tego kraju. Fidżi wiele ze swych atutów “chowa” pod wodą. To tam znajdują się cudowne rafy koralowe – popularne na całym świecie i odwiedzane chętnie i często przez turystów z różnych krajów i części świata.

Archipelag Yasawa – dlaczego jest idealnym miejscem do nurkowania?

Wody Oceanu Spokojnego, które oblewają wyspy Fidżi mogą szczycić się bohgatym i bardzo różnorodnym podwodnym światem – to właśnie główny powód tak ogromnej popularności tego miejsca wśród amatorów nurkowania. Fidżi wymienia się jako jedno z dziesięciu najlepszych miejsc na całym świecie przeznaczonych do nurkowania. W wodach otaczających wyspy Fidżi odbywają się takie nurkowania, które pozwalają nurkom na obserwowanie wielu różnych rodzajów korali, czy przepływające tuż obok ogromne żółwie. W wodzie archipelagu Yasawa można również spotkać groźne barrakudy, balistydy, kolorowe ryby motyle oraz rekiny. W niektórych przypadkach można je nawet karmić. A Ci bardziej odważni i doświadczeni nurkowie często mogą pochwalić się obserwacją nie jednego a kilku różnych gatunków rekinów pływających w tamtych wodach, na przykład: rekina żarłacza srebrnopłetwego, żarłacza czarnopłetwego, żarłacza białopłetwego, żarłacza tępogłowego, rekina młota, lamparciego, wąsatego a także żarłacza tygrysiego.

Kilka słów o nurkowaniu – dlaczego warto?

PRzede wszystkim jest to świetny i atrakcyjny sposób na spędzenie czasu, ale ważniejszym argumentem jest chyba to, że nurkowanie daje możliwość zobaczenia czegoś czego nie widzą inni ludzie. Nurkowanie to odkrycie kawałka tajemnicy, poznanie i doświadczenie magii, a co więcej nurkowanie to maszynka do wytwarzania adrenaliny i zachwytu. Jeżeli to dalej Cię nie przekonało to pomyśl jak dobrze nurkowanie wpływa na radzenie sobie organizmu ze stresem – gdy jesteś pod wodą wyciszasz się, tak jakby wszystko zostało na brzegu, problemy i troski nie zaprzątają głowy, a ty wręcz czujesz się lekko i dobrze. Czego więc chcieć więcej? Nurkowanie jest to również świetny sport dla amatorów poznawania świata zwierząt i roślin – w wodach otaczających wyspy Yasawa mamy możliwość zobaczyć różnorodne gatunki ryb, i koralowców, które zachwycą nas swoim wyglądem.

Dwa rodzaje nurkowania

Wybierając się na Fidżi w celu nurkowania będziecie mieli możliwość nurkowania na dwa różne sposoby – standardowe nurkowanie, gdy schodzimy w stronę dna, wraz z całym sprzętem zaczynając od kombinezonu a na butli z tlenem kończąc. Drugi sposób, od którego powinni zacząć wszyscy amatorzy to tak zwany snorkeling – czyli nurkowanie w specjalnej masce wraz z rurką. Nurkowanie takie polega na dużo płytszym zanurzeniu się (takim które pozwala na oddychanie przez rurkę) i podziwianiu rafy z tej perspektywy.