Dziewicze plaże, malownicze pola ryżowe w towarzystwie wzniosłych gór, niezwykła kultura indonezyjskich miast – tego wszystkiego zakosztujesz dzięki wyprawie na jedną z najpiękniejszych wysp świata!

PODCZAS TWOJEJ PODRÓŻY NA BALI ZOBACZYSZ:

  • rozległe tarasy pól ryżowych,
  • jedyne w swoim rodzaju dziewicze plaże Indonezji,
  • pełne tajemnic miasta i miasteczka,
  • słynną plażę Seminyak,
  • kulturową stolicę Bali – miasto Uduk,
  • perłę Indonezji – wyspę Lombok.

DZIEŃ 1:

Twoja podróż rozpocznie się na Warszawie, skąd polecisz na Bali z przesiadką w jednym z europejskich miast.

DZIEŃ 2 – 4:

Z lotniska Seminyak odbierze cię prywatny kierowca, który zawiezie cię do hotelu.

Podczas pobytu w Seminyak warto wybrać się na zwiedzanie plaży. Jest to szeroka, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody. Główną atrakcją jest prawdziwy ogrom restauracji, sklepów i najrozmaitszych stoisk, na których można kupić prawie wszystko – z pewnością będziesz mógł znaleźć tu wszelkiego rodzaju pamiątki, przede wszystkim ręcznie wykonane. Można tutaj też naprawdę smacznie i tanio zjeść. Jeśli zechcesz, możesz wypożyczyć deskę surfingową i spróbować swoich sił na łagodnych falach przy brzegu oceanu. Może skusisz się na masaż? W Seminyak możesz zakosztować takiego zabiegu za naprawdę niewielkie pieniądze.

Jeśli zechcesz poznać trochę lokalnych tradycji, warto udać się do świątyni Uluwatu. Tam, przy dźwięku egzotycznej muzyki i blasku zachodzącego słońca, będziesz mógł podziwiać tradycyjny taniec Kecak.

Ostatniego dnia w Seminyak zawieziemy cię prywatnym samochodem do Ubud.

DZIEŃ 4 – 6:

Twój hotel będzie położony w tropikalnych ogrodach Ubud. Hotel został zaprojektowany w tradycyjnym, balijskim stylu.

Do atrakcji regionu należy słynny Małpi Las, gdzie tysiące małp żyje w towarzystwie hinduistycznych świątyń. Podczas pobytu w Ubud będziesz miał okazję zapoznać się z tradycyjnym rzemiosłem oraz sztuką balijską. Miłośnicy muzyki będą mogli posłuchać oryginalnej muzyki gamelanu – warto połączyć to z obejrzeniem tańca balijskiego, który jest wykonywany wokół ogniska przez setkę Balijczyków.

Niepowtarzalny klimat Ubud jest też związany z położeniem w sąsiedztwie tradycyjnych wsi balijskich. Może zechcesz udać się na spacer po tarasach ryżowych i podziwiać piękno niczym nie skażonej natury? Jeśli zaś preferujesz odpoczynek bardziej aktywny, Ubud jest fantastycznym miejscem wypadowym do wszelkiego rodzaju trekkingów i raftingów.

Ostatniego dnia prywatny kierowca zabierze cię do Sidemen. Pojedziesz starym garbusem bez dachu, a podczas podróży będziesz mógł podziwiać najbardziej urokliwe zakątki wyspy.

DZIEŃ 6:

Zobaczysz słynny punkt widokowy Tegalalang, z którego będziesz mógł podziwiać malownicze tarasy ryżowe. Odwiedzisz plantację kawy i zobaczysz jak produkuje się Kopi Luwak – najdroższą kawę świata. Kolejny punkt wycieczki to wioska Penglipuran, gdzie zobaczysz oryginalnie zachowaną architekturę balijską. Zobaczysz też Świątynię Kehen.

Podczas podróżny zjesz lunch w restauracji z pięknym widokiem.

DZIEŃ 6 – 8:

Prywatny kierowca zabierze cię do wsi Sidemen. To prawdziwa, tradycyjna wioska balijska, gdzie nie dotarły jeszcze rzesze turystów. Będziesz mieszkać wśród naturalnych tarasów ryżowych, które będziesz mógł podziwiać z tarasu przed pokojem lub z basenu. Odwiedzenie Sideman to świetna okazja do duchowego oczyszczenia i wyciszenia. Będziesz miał możliwość uczestniczenia w kursie gotowania, skorzystania z masażu, a nawet spotkania z szamanem.

Ostatniego dnia prywatny kierowca zawiezie cię na lotnisko, skąd udasz się na wyspę Lombok.

DZIEŃ 8 – 13:

Twój hotel będzie znajdował się nieopodal Senggigi. Wyspa Lombok to prawdziwy raj na Ziemi, z krystalicznie czystą wodą i piaszczystymi plażami. Nad wyspą dominuje wulkan Rinjani –jego wygląd zapiera dech w piersiach. Możesz udać się na wycieczkę na wyspę Gili, a także odwiedzić tradycyjne wioski Sasaków specjalizujące się w tkactwie ikatu.

Ostatniego dnia otrzymasz prywatny transfer na lotnisko, skąd odlecisz na Bali.

DZIEŃ 13 – 14:

Z Bali wrócisz samolotem bezpośrednio do Europy.