Wyobraź sobie siebie na pięknej plaży. Biały, ciepły piasek, lazur nieba łączy się gdzieś na horyzoncie z bezkresnym, przejrzystym morzem. A Ty nic nie musisz, leżysz, odpoczywasz a najtrudniejszą decyzją w tej chwili jest wybór koloru słomki do drinka. Piękny sen? Dzięki nam może to wkrótce zamienić się w jeszcze piękniejszą rzeczywistość.  Przedstawiamy nasz subiektywny ranking najlepszych karaibskich plaż i każda z nich na pewno skradnie Twoje serce.

Seven Mile Beach

              Bajeczna plaża Seven Mile Beach znajduje się na Wielkim Kajmanie, będącym główną wyspą Kajmanów, należących do Wielkiej Brytanii. Plaża ta ma sporo cech typowego kurortu, co dla jednych stanowi wadę a dla drugich zaletę. Pewne jest to, że będziecie się tutaj świetnie bawić. Plaża ciągnie się na długości 10 kilometrów. Jest czysta i zadbana, znajdziecie na niej bary, gdzie można zakupić chłodne drinki. Na pewno będziecie  zachwyceni widokami jakie oferuje.

Grace Bay

              Ta niesamowita plaża jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Znajduje się na wyspie Providenciales, należącej do wyspiarskiego terytorium podlegającego zwierzchności brytyjskiej. Odwiedzający to miejsce są oczarowani czystością i przejrzystością wód oraz prawie białym, delikatnym piaskiem. Plaża zachęca do uprawiana sportów wodnych oraz wycieczek łódką i nurkowania, które pozwalają na możliwość podziwiana niesamowitych raf koralowych.

Varadero Beach

              Kolejnym miejscem wartym zobaczenia jest piękna plaża Varadero, która cięgnie się na długości około 20 kilometrów. Według niektórych jest to plaża bardzo skomercjalizowana i dosyć oblegana przez turystów, jednak jej popularność nie bierze się znikąd. Delikatny piasek i mieniąca się w słońcu lazurowa woda zachęcają do wypoczynku.

Flamenco Beach

Ta niebiańska plaża znajduje się w Puerto Rico. Gwarantuje wspaniałe widoki i miejsca z doskonałym jedzeniem. Szczególnie polecamy przepyszne napoje serwowane w koksach.  Czyste i spokojne plaże zachęcają do pływania i uprawiania innych sportów wodnych. Uroda tej cudnej plaży przyciąga wielu amatorów słonecznych i wodnych kąpieli, więc może tu być dosyć tłoczno

Horseshoe Bay Beach

              Jeśli chcecie odwiedzić to wspaniałe miejsce, powinniście udać się na Bermudy. Jest to prawdziwie rajskie miejsce, gdzie wypoczniecie wśród szumu fal, ciesząc się promieniami słońca muskającymi Wasze ciało. Dużym plusem jest tutaj obsługa plaży. Pracują tu bardzo życzliwi i pomocni ludzie, co daje duże poczucie bezpieczeństwa. Plaza bywa czasem dosyć zatłoczona, wiec warto odejść troszkę dalej, jeśli lubicie delektować się samotnością.

Eagle Beach

              Aby skorzystać z uroków tej cudownej plaży należy skierować się na przepiękną wyspę Arubę. Tutejsza plaża Eagle Beach jest  idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, ale i do wypoczynku w cieniu palm. Posiada ogrodzone kąpieliska, co jest dużym atutem. Zbudowano tu urocze, kryte strzecha parasole, które dają cień i poczucie sielskości.

Playa Paraiso Beach

              Ta plaża znajduje się na Kubie i cieszy się niezwykle pochlebną opinią odwiedzających ją turystów. Niejednokrotnie podkreślają, iż to najpiękniejsza plaża, jaką kiedykolwiek odwiedzili. Piasek jest tutaj prawie biały, miejscami przechodzi w różowy. Robi to niesamowite wrażenie i zachęca do romantycznych spacerów o zachodzie słońca. Woda mieni się kolorami tęczy i jest tak przejrzysta, że można obserwować pływające w niej ryby, a także śledzić polujące na nie pelikany. Czy wciąż musimy zachęcać odwiedzenia tego raju na Ziemi?