Mauritius to państwo wyspiarskie leżące na Oceanie Indyjskim. Należy do archipelagu Maskarenów. To jedno z tych miejsc na świecie, gdzie wielobarwna kultura łączy się z zapierająca dech w piersiach bujną, egzotyczną przyrodą. Na wyspie występują gatunki zwierząt, nieobecne w innych miejscach na świecie, na przykład różowy gołąb. Rajskie plaże, przejrzysta woda oceanu i mieniąca się wszystkimi kolorami rafa koralowa sprawiają, że wypoczynek na Mauritiusie to doświadczenie niepowtarzalne. To miejsce, gdzie można zarówno leniwie wylegiwać się na piasku, sycąc oczy błękitem wody i zielenią palm, jak i korzystać z licznych atrakcji. Dużą popularnością cieszą się trekkingi po wyspie – to możliwość oglądania niezwykłego wulkanicznego krajobrazu i spektakularnych wodospadów. Podczas wycieczek można też podziwiać hinduskie świątynie, których w tym państwie nie brakuje.

Wypoczynek na Mauritiusie to też okazja do zapoznania się z lokalną kuchnią – jest wyjątkowo bogata i różnorodna, bo kształtowała się pod wpływem kilku narodów mających wpływ na historię tych ziem. Przygodą z lokalnymi smakami jest też wizyta na jednym z targowisk, gdzie można kupić egzotyczne produkty.

Co robić na Mauritiusie?
Dzięki bogactwu oferty turystycznej na Mauritiusie, podczas wakacji w tym miejscu nie zaznasz nudy.

Większość atrakcji Mauritiusa wiąże się z bliskością oceanu, który w tym miejscu świata ma wyjątkowa temperaturę, barwę i przejrzystość. A jednocześnie podwodne życie jest w Oceanie indyjskim szczególnie bogate i różnorodne. Jednym ze sposobów, by się o tym przekonać, jest rejs łodzią podwodną. Podwodne safari w batyskafie to niezapomniana przygodą. Łódź podwodna zanurza się na głębokość kilkudziesięciu metrów. Dzięki przezroczystym bokom i dnu batyskafu można podziwiać tajemnice kryjące się pod wodą. A tych jest na Mauritiusie niemało. Jedne z najbardziej fascynujących to zatopione wraki – niezapomniany widok znany nam zwykle jedynie z filmów. Podczas podwodnego rejsu rozegra się tez przed nami intrygujący spektakl z oceaniczną fauną w roli głównej. Ławice barwnych, tropikalnych ryb przepływały tuż przed naszymi oczami. Wycieczka to także szansa podziwiania oceanicznej roślinności oraz rafy koralowej.

Niezwykłych emocji dostarczy – nie tak rzadki na Mauritiusie – widok rekina. Zza szyby możemy bezpiecznie podziwiać te groźne zwierzęta. Z pewnością przepłynie też koło nas ogromna płaszczka. Dużo radości daje też stanięcie oko w oko z ogromnym żółwiem wodnym.

Podczas wyprawy łodzią podwodną turystom towarzyszy przewodnik, który opowiada o fascynującym podwodnym świecie i wskazuje jego najciekawsze elementy. Podwodna wyprawa to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej komfortowych form zapoznania się z życiem toczącym się w głębinach oceanu. Łodzie są wygodne i klimatyzowane. To oferta dla tych, którzy obawiają się nurkowania. Wycieczka łodzią podwodną na Mauritiusie jak najbardziej może być rozrywką rodzinną. Warto jednak pamiętać, że niektórzy organizatorzy wprowadzają ograniczenia wiekowe lub wzrostowe dla dzieci. Bez względu na to, jest to propozycja dla tych dzieci, które nie mają problemu z przebywaniem w niewielkich, zamkniętych pomieszczeniach. Większość maluchów jest jednak zachwycona zarówno samą łodzią podwodną, jak i tym, co widać w oceanie.
Rejs łodzią podwodną to tylko jedna z atrakcji Mauriutiusa. Na większości plaż można wypożyczyć sprzęt do nurkowania czy surfingu. Popularną rozrywką są podwodne skutery, poruszające się na głębokości trzech metrów. Dużym zainteresowaniem cieszą się narty wodne, rejsy łodziami czy spływy kajakowe. Nawet samo pływanie w ciepłej wodzie o turkusowej barwie to ogromna przyjemność i relaks.