La Digue to malownicza, urocza wyspa o niewielkiej powierzchni bo tylko około 10 kilometrów kwadratowych. Cała pokryta jest przepięknymi piaszczystymi plażami i soczystym zielonym lasem tropikalnym. La Digue – rajska wyspa jest idealnym miejscem do kompletnego zrelaksowania się, wypoczynku psychicznego i fizycznego i pobycia z dala od ludzi. Jeśli marzy ci się leżenie na plaży, podziwianie cudownych krajobrazów, bogatej fauny i flory to właśnie jest miejsce dla Ciebie. JEdnak uważaj – łatwo się w tej wyspie zakochać.

Parę słów o samej wyspie

La Digue położona jest w archipelagu Seszeli, zajmuje niewielką powierzchnię, bo jedynie 10 kilometrów kwadratowych. Samą wyspę zamieszkuje również niewiele osób bo tylko około 2 tysiące. La Digue słynie przede wszystkim ze swoich rajskich plaż i lasów tropikalnych. Jej najpopularniejsza plaża Anse Source d’Argent jest znana z charakterystycznych formacji granitowych i uznawana jest za najczęściej fotografowaną plażę całych Seszeli – ze względu na swoje piękno. Wyspa La Digue jest również jedną z najczystszych wysp archipelagu Seszeli. Jest również wyspą jak do tej pory najmniej przekształconą przez ludzi. Obecnie głównym przemysłem na wyspie jest właśnie turystyka.

Jak dostać się na tą wyspę?

La Digue posiada specjalne lądowisko dla śmigłowców, korzystają z niego głównie hotele, które dowożą swoich gości z portu lotniczego w Mahé na wyspę. Drugą możliwością dostania się na wyspę jest skorzystanie z promów kursujących z wyspy Praslin, które cumują w La Passe – jest to jedyny port La Digue, ze względu na otaczające wyspę ze wszystkich stron rafy kolorowe tworzące trudność przy cumowaniu w innych miejscach. Jeżeli już dostaliśmy się na wyspę, i zastanawiamy się czym będziemy poruszać się już na miejscu to ze względu na to, że na wyspie nie ma asfaltowych dróg, a sama wyspa jest dość mała to głównym środkiem transportu na niej są rowery lub też zaprzęgi wołów.

Co robić na La Digue?

Przede wszystkim plażować! Najbardziej popularna plaża na wyspie to Anse Source d’Argent, która jest jedną z najpiękniejszych plaż na całym świecie. Wejście na tą plaże jest płatne, jednak nie za samą plażę a za wejście na teren Parku Union Estate, które jest miejscem dawnej plantacji orzecha kokosowego oraz wanilii, a produkty z nimi związane można zakupić na wyspie. Będąc w tym miejscu warto zajrzeć również na stary cmentarz z czasów kolonialnych, a także zobaczyć Plantation House – jeden z najstarszych przykładów francuskiej architektury kolonialnej na La Digue. To jednak nie koniec. W Parku Union Estate możemy również podziwiać znane na całym świecie żółwie seszelskie – znajdują się tu ogromne zagrody żółwi seszelskich. A teraz kilka słów więcej o plaży. Jest to krajobraz w którym zobaczymy wielkie granitowe skały wydające się być bramą na plażę, krystalicznie czystą wodę, w której możemy obserwować różne gatunki ryb. Koniecznie powinniśmy przespacerować się wzdłuż całej plaży, podziwiając cudowny krajobraz, a gdy zgłodniejemy to po drodze bary owocowe serwują pyszne koktajle. Miejsce to jest pełne magii i zdecydowanie warte zobaczenia. Gwarantuję Wam, że po powrocie do domu zatęsknicie za tą magią, atmosferą, ciepłem i niezapomnianą naturą, a już na drugi dzień zaczniecie planowac kolejny wyjazd by dalej odkrywać wyspę, a może również inne wyspy Seszeli?