Wyspy Koh Phi Phi to grupa wysp, które należą do Tajlandii. Tak więc obowiązującem językiem urzędowym jest tam tajski. Wyspy Koh Phi Phi położone są pomiędzy wyspą Phuket a stałym lądem Tajlandii i wchodzą w skład prowincji Krabi. Największą z wysp i jedyną stale zamieszkaną jest Koh Phi Phi Don, następna pod względem wielkości jest wyspa Koh Phi Phi Leh, która znana jest ze swoich cudownych i przepięknych plaż. Pozostałe wyspy są dużo mniejsze i są to głównie wapienne skały, które tworzą malowniczy i niezwykle piękny krajobraz. I to na tyle jeżeli chodzi o informacje praktyczne i ogólne na temat Koh Phi Phi. A poniżej kilka słów więcej o wyspach.

Koh Phi Phi Don – imprezowe centrum wysp Koh Phi Phi

Koh Phi Phi Don, to jedna z najpiękniejszych wysp całej Tajlandii. Składają się na nią wapienne skały, które ma się wrażenie, że wyrastają prosto z morza, połączone przesmykiem i przepięknymi piaszczystymi plażami. Wyspa ta porośnięta jest bujną egzotyczną, tropikalną roślinnością. Piękno i magiczny wygląd tej wyspy przyciąga rzesze turystów. Powstały tu bungalowy (czyli domki usytuowane na palach tuż nad turkusową wodą), hotele i restauracje. A wyspa stała się wręcz centrum imprezowym. Koh Phi Phi Don jest obok Phuket i Koh Pha Ngan jedną z najsłynniejszych i najbardziej imprezowych wysp Tajlandii, przez co, gdy przychodzi sezon możemy mieć trudność ze znalezieniem jakiegoś miejsca noclegowego. Koh Phi Phi Don jest również miejscem gdzie możemy spróbować snorkelingu i nurkowania, podziwiając cudowne okoliczności krajobrazów wodnych i podziwiając cudowne kolorowe ryby. Wyspa ta jest również wymarzonym miejscem dla amatorów wspinaczki skałkowej poprzez swoje cudowne wapienne skały – wyobraźcie sobie wspinaczkę na skały tuż nad krystaliczną wodą z widokiem na cudowny krajobraz tworzony przez pobliskie wyspy. Jeżeli zmęczy nas tłok i imprezowy charakter wyspy Koh Phi Phi Don, możemy wybrać się na wycieczkę odwiedzając okoliczne wyspy. Drugą najpopularniejszą wyspą jest Koh Phi Phi Leh.

Koh Phi Phi Leh – rajska wyspa

Koh Phi Phi Leh jest naprawdę niewielką niezamieszkaną wyspą. Znajduje się na niej kilka malowniczych, przepięknych zatoczek, na przykład Maya Bay, na której kręcony był film Niebiańska Plaża (zobaczcie koniecznie – na pewno zachęci Was to do odwiedzenia tego miejsca). Wyspa ta jest niezwykle chętnie odwiedzana przez turystów szukających spokoju, odpoczynku i pięknych krajobrazów: lazurowej wody, piaszczystej plaży oraz niezwykłej fauny i flory tych wysp. To wszystko sprawia, że miejsce to jest niczym rajska dzika, wyspa – magiczne i niezwykłe. A wyjątkowy, magiczny zachód słońca na jej brzegu pozostanie nam w pamięci na naprawdę długi, długi czas, jeśli nie na całe życie.

Jak możemy dostać się na wyspy Koh Phi Phi?

Jeżeli chodzi o samą Koh Phi Phi Don, to możemy dostać się na nią za pomocą połączenia promem. Prom do Koh Phi Phi Don kursuje z Krabi, Ao Nang, Koh Lanty oraz Phuket. Natomiast jeśli chcielibyśmy się dostać na wysepkę Koh Phi Phi Leh możemy to zrobić płynąc łodzią motorową – wycieczki po wszystkich sąsiadujących z Koh Phi Phi Don wyspach są organizowane przez biura i agencje turystyczne. Możemy również spróbować wybrać się na tą maleńką wyspę prywatnie, na przykład z jakimś poznanym na wyspie Koh Phi Phi Don życzliwym mieszkańcem.