Kolombo, dawna stolica i największe miasto Sri Lanki 

Kolombo jest miastem portowym, posiadającym bogatą historię, nierozerwalnie wiążącą się z historią Sri Lanki. Rozwój swój zawdzięcza przybyszom z Portugalii, którzy dotarli tu w XVI wieku, jednakże było znane już w czasach starożytnych. Źródła podają, że Rzymianie i Grecy sprowadzali stąd cynamon, podobnie jak Persowie i Chińczycy. Portugalczycy, którzy się tutaj osiedlili przejęli handel cynamonem i z czasem ich wpływy rosły coraz bardziej. Zmieniło się to po przybyciu Holendrów. Ich dominacja na wyspie trwała, aż do czasu podbicia Niderlandów przez Napoleona. Wtedy też Sri Lanka, a wraz z nią Kolombo, przeszły w ręce Brytyjczyków. Niezależność państwo uzyskało po II wojnie światowej.
Jeśli chodzi o zabytki, które możemy tu podziwiać, to między innymi Old Dutch Hospital,, pełniący dawniej rolę szpitala dla marynarzy oraz Muzeum Okresu Holenderskiego. Warto również odwiedzić Wolvendaal, kościół wzniesiony na wzgórzu otoczonym przez bujną i dziką przyrodę. Właśnie w nim pochowani zostali kolonizatorzy przybyli z Europy. Polecamy Wam spacer po Viharamahadevi Park oraz podziwianie dzielnicy Fort, w której znajduje się Pałac Prezydencki. Warto też zobaczyć Cinnamon Gardens oraz Slave Island, której nazwa pochodzi od niechlubnych czasów, kiedy przetrzymywano tu niewolników pochodzenia afrykańskiego, znajduje się tutaj również piękna swiatynia buddyjska Gangaramaja. Miejscem, które szczególnie zachęca do zwiedzania jest Pettah. Zobaczycie tu Stary Ratusz Miejski i dworzec kolejowy, pamiętające czasy kolonialne, a także piękną świątynię hinduistyczną Katiresan Kovil.

Negombo, idealne miejsce na sielski wypoczynek

Negombo znajduje się niedaleko Kolombo i stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Dawniej był to ośrodek związany z rybołówstwem, obecnie przyciąga swym urokiem osoby lubiące kąpiele wodne i słoneczne. Znajdujące się tutaj plaże są zachwycająco piękne, czyste i zachęcają do spędzenia tu wolnego czasu. Na plaży zobaczycie wiele spacerujących krabów, które po chwili takiego spaceru zakopują się w piasku.
Znanym miejscem związanym z Negombo i jego rybacką tradycją jest ogromny targ rybny. Zajmuje on duża powierzchnię i zapewnia towar dobrej, jakości. Szczególnie warto zakupić tu owoce morza.
Inna atrakcją jest XVII-wieczny Dutch Canal wybudowany przez przybyszów z Portugalii. Obecnie stanowi przede wszystkim stukilometrową atrakcję turystyczną, idealnie nadającą się do przejażdżek łódką.

Dehiwala Mount Lavinia – piękne plaże

Jeśli zależy Wam na zobaczeniu pięknych plaż, to warto udać się również do miasta Dehiwala Mount Lavinia. W jego pobliżu znajdują się zachwycające, piaszczyste miejsca, które na pewno przypadną Wam do gustu, i które pokochacie od pierwszego wejrzenia.
Jak widzicie, zachodnie wybrzeże Sri Lanki zachęca do turystycznych wojaży i zwiedzania tych przepięknych miejsc.