Kto z nas nie marzy, by w kilka godzin przedostać się na malowniczą wyspę na drugim końcu świata? W dzisiejszych czasach jest to możliwe. Dzięki chociażby atrakcyjnym ofertom biur podróży, które zapewniają nie tylko szereg atrakcji, ale i hotel z wyżywieniem, transport, czy wszelką pomoc w razie jakichkolwiek niespodziewanych sytuacji. Jednym z kierunków, które zyskuje na popularności w ostatnich latach są Filipiny. Nic dziwnego, bowiem można zobaczyć tam naprawdę wiele, zwłaszcza jeśli chodzi o piękno przyrody. Jednym z kierunków jest wyspa Boracay o której warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Piękna wyspa z wieloma zakątkami 
Boracay znana jest chociażby z uroczej plaży White Beach, której szerokość wynosi aż 4 kilometry. O tym jak popularna jest ta wyspa świadczyć może chociażby fakt, że w 2012 roku została wybrana najpiękniejszą wyspą świata. Palmy kokosowe, biały piasek, czy turkusowe morze – to m.in. te elementy każdego roku ściągają na wyspę podróżników z całego świata, w tym także zapalonych fotografów – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Nie brakuje tu bowiem inspiracji do tworzenia urokliwych zdjęć. Schodząc w głąb wyspy mamy gęstą dżunglę, plaże natomiast znajdują się na jej krańcach. Co więcej odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy leniuchowania na plaży, którzy wypoczywając na hamaku mogą zamówić świeży sok z papai, jak i aktywni urlopowicze dla których na wyspe Boracay nie brakuje propozycji sportów wodnych (m.in. kitesurfingu). Osoby kochające nurkować również nie będą zawiedzeni – rybki, podwodne jaskinie, a nawet wraki statków, jak się okazuje atrakcji nie brakuje i w podwodnym świecie wyspy. A wieczorem? Można bawić się do samego rana. O niezapomniane wrażenia imprezowa dbają właściciele różnego typu restauracji, barów i klubów. W związku z tak licznymi atrakcjami wyspa Bocaray jest idealnym miejscem na wakacje dla kochających przygody. Jak już wyżej zostało wspomniane jedną z najpopularniejszych plaż na wyspie jest White Beach. Druga z kolei to Bulabog Beach. Zarówno przy jednej, jak i drugiej plaży można znaleźć hotele. Z racji popularności tych miejsc nie brakuje tam dość dużego zgiełku, dlatego jeśli ktoś przy okazji odwiedzin wyspy chce zaznać trochę spokoju to warto, by poszukał hotelu przy nieco mniej popularnych plażach. Ponadto same plaże warto odwiedzać z samego rana – jest wówczas mniej turystów, gdyż Ci zazwyczaj odsypiają zabawy w klubach nocnych. Oprócz wspomnianego kitesurfingu na Boracay popularny jest również windsurfing i paralotnictwo.

Boracay – co jeszcze warto wiedzieć? 
Boracay to jak wiadomo jedna z części Filipin, dlatego zarówno sama wyspa, jak i całe Filipiny posiadają ciekawą historię, którą z pewnością warto przybliżyć. Prawdopodobny odkrywca Filipin to Ferdynand Magellan – tak uważają mieszkańcy tego rejonu. Przybył on na te tereny w 1521 roku. Co ważne okres kolonizacji rozpoczął się dopiero w roku 1965, a stało się tak za sprawą przybycia hiszpańskiego konkwistadora Miquela Lopeza de Legzapi. W rezultacie Filipiny zostały włączone do Królestwa Hiszpanii. Islam, Buddyzm i Hinduizm – to właśnie te religie dominowały na tych terenach przed wspomnianymi wydarzeniami. Tamtejsza ludność przybywała wówczas z Chin, Wietnamu, Tajwanu, czy Indonezji, a zatem miała pochodzenie austronezyjskie. Bardzo istotny jest rozwój cywilizacyjny, który różni się w zależności od poszczególnych części kraju. Nie zmienia to jednak faktu, że naturalna strona Filipin może robić wrażenie na turystach z całego świata.

Nie zwlekaj – przeżyj niezwykłą przygodę!
Wybierz atrakcyjną ofertę, spakuj plecak, ruszaj w głąb magicznej i kolorowej wyspy. Zapewniamy, że zarówno architektura, jak i tutejsza przyroda zachwyci Cię.