Na mapie świata znajdziemy wiele krajów i wysp, które chcemy odwiedzić w czasie urlopu. Jednym z cieszących się popularnością punktów na mapie jest Tajlandia, która słynie nie tylko z bogatej historii, ale i malowniczych miejsc, które cieszą oko niejednego turysty, w tym zapalonych fotografów. Ponadto w Tajlandii nie będzie się nudził nikt – zarówno miłośnicy wylegiwania się na gorącej plaży, aktywnego wypoczynku, długich spacerów i poznawania ciekawych historii, czy chcących się dobrze zabawić. Doskonałym przykładem jest wyspa Phuket.

Wyspa Phuket – podstawowe informacje 
Phuket ze względu na swoją wyjątkowość przez wielu określana jest jako perła tajskich wysp. A dlaczego jest tak wyjątkowa? Chociażby ze względu na 17 różnych plaż, gdzie niektóre wypełnione są przeróżnymi atrakcjami po te, które są idealne dla turystów chcących odpocząć od miejskiego zgiełku. Popularnymi sportami wodnymi na tej wyspie są m.in. nurkowanie, kajaki, czy surfing. Dodatkowo tę uroczą wyspę można jeszcze lepiej poznać pływając katamaranem. Sprawnie przemieszczać się można również skuterem wodnym. Turyści niezwykle cenią sobie również tamtejszą kuchnię. Dla chcących prawdziwego urlopu jedną z najważniejszych informacji z pewnością będzie fakt, że na wyspie Phuket można po prostu wylegiwać się na plaży popijając tamtejsze trunki. Wyspa Phuket jest często miejscem docelowym dla imprezowiczów chcących się dobrze zabawić, a to ze względu na liczne kluby, hotele i restauracje. W związku z tym nie brakuje tam miejskiego szumu. Turyści, którzy chcą od tego odpocząć powinni wybrać się do miejscowości Khao Lak. Tam można podziwiać przede wszystkim piękne widoki jak wodospady, parki narodowe, czy tamtejsze, egzotyczne ptaki.

Wycieczka po Phuket – co jeszcze warto wiedzieć? 
Wspomnieliśmy już o malowniczych plażach i urokliwej przyrodzie. Wyspa Phuket jednak jak cała Tajlandia bogata jest w zakątki historyczne. W związku z tym turyści z całego świata chętnie odwiedzają m.in. miejsca pochówku, świątynie buddyjskie i chińskie, posągi buddy, China Town, czy stary Phuket. Przede wszystkim podziwiana jest jednak tutaj przyroda. Co więcej zwiedzanie wyspy Phuket jest łatwe do zorganizowania nawet dla małych dzieci. A warto zobaczyć chociażby las tropikalny w którym znajduje się wodospad dzięki któremu turyści mogą poczuć 100% wilgotności. Panuje tam także typowy klimat dżungli, w tym hałas cykad, czy śpiew gibbonów. Ponadto na wyspie Phuket mamy pobliskie centrum rehabilitacji, które od wielu lat zajmuje się procesem usamodzielniania małp, a także działa przeciwko nielegalnemu handlu tymi zwierzętami umożliwiając im bezpieczne zamieszkiwanie dżungli. Turyści mają możliwość odwiedzić również plantacje, jak i manufakturę kauczuku. Znajdzie się tam też propozycja dla smakoszy – targ owocowy na którym można spróbować najróżniejszych owoców. Sama kuchnia w tych regionach jest bardzo bogata – gdzie kucharze w pobliskich restauracjach serwują od łagodnych dań, po te najbardziej pikantne – wszystko na życzenie klienta. Podobnie jak popularne są tam orzeszki nerkowca. Miłośnicy nurkowania z pewnością będą zachwyceni perspektywą wizyty w oceanarium i podziwiania pod wodą m.in. rafy koralowej. Oczywiście ewentualną kwestię wycieczek należy dostosować do długości pobytu.

Jak przygotować się do wycieczki?
Podróż w to niezwykłe miejsce jest bardziej realna niż myślisz – wystarczy wybrać jedną z ofert biur podróży i po prostu ruszyć w drogę. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić swój stan zdrowia – udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Zapytać jakie leki zabrać i czego nie pominąć. Musimy pamiętać, że jedziemy w inny klimat – dobre samopoczucie w podróży to podstawa.