Biura podróży coraz bardziej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom turystów z Europy. Możemy już zwiedzać najdalsze zakątki świata i nie potrzebujemy do tego “wielkiej górki pieniędzy”. Dzięki opcji “last minute” możemy zobaczyć między innymi Zjednoczone Emiraty Arabskie i kolorową stolicę – Abu Zabi. Dlaczego warto tam pojechać? Przed Wami krótki przewodnik po Abu Zabi.

Abu Zabi – podstawowe informacje
Abu Zabi to stolica, a zarazem jedna z najważniejszych części Zjednoczonych Emiratów Arabskich. O tym jak luksusowe jest to miejsce świadczą nie tylko urokliwe tereny, ale i różnego typu hotele, kluby, puby, czy restauracje w których nie brakuje bogatych ofert, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Co więcej Abu Zabi (inaczej Abu Dhabi) jest nie tylko największym, ale i najbogatszym z siedmiu Emiratów. Co ciekawe jeszcze niedawno miasto określane było jako było przybrzeżna wioska z fortem i skupiskiem rybackich chat. W Abu Zabi mamy dużą liczbę meczetów, futurystycznych cuda architektury, a także monumentalne drapacze chmur. W mieście tym nie brakuje uspokajającej zieleni, która wraz z miejscowymi fontannami, parkami i alejami tworzy doskonały teren do relaksu. Za turystyczną ofertę uznaje się m.in. tor formuły 1, park rozrywki (Ferrari World), a także wyspa Saadyityat wraz z Muzeum Narodowym Zayeda, gdzie można znaleźć miejsca poświęcone filiom światowej sławy muzeów, w tym miejsce paryskiego Luwru, czy nowojorskiego Muzeum Guggeheima. Zatem będąc w tym wyjątkowym mieście nie tylko jest co podziwiać, ale i przede wszystkim gdzie wypoczywać.

Dotykaj, poznawaj, zobacz – zakochaj się w Abu Zabi 
Po pierwsze warto podkreślić, że miejsce to skierowane jest dla wszystkich turystów. Zarówno dla tych, którzy pragną słodkiego „nic nie robienia” na plaży, jak i kochający aktywny wypoczynek. W tym wypadku warto zaznać nurkowania. Podwodny świat tych terenów jest niezwykle urokliwy. Co więcej Abu Zabi z pewnością ucieszy także miłośników wspinaczki górskiej. Najwyższy szczyt tych terenów Jebel Jais mierzy (1911 m.n.p.m). Ponadto spacerowicze mogą odwiedzić tutejsze parki, tereny zielone. Na uwagę zasługuje też Złoty Zamek, który słynie przede wszystkim z ozdobnej biżuterii. W Abu Zabi nie brakuje pustynnego klimatu i oryginalnej tropikalnej przyrody, a dzięki sprawnej komunikacji miejskiej turyści mogą bez problemu poznawać wspomniane miejscówki.

Abu Zabi – kilka słów o pogodzie
Chcąc odwiedzić Abu Zabi warto przede wszystkim sprawdzić pogodę. Mamy tam bowiem typowo pustynny klimat, gdzie w nocy temperatury oscylują nawet wokół 30 stopni. W związku z tym turystom w trakcie tropikalnych upałów zaleca się przebywanie wyłącznie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Podobnie zresztą w trakcie upałów dba się o zwierzęta. Mimo wszystko panuje tam duża wilgotność powietrza. Osoby mające różnego typu problemy z układem oddechowym, czy zwyczajnie nie przyzwyczajone do tropikalnych upałów mogą (szczególnie na początku pobytu) czuć się trochę gorzej. Wracając do klimatu pustynnego dość często spotykanym zjawiskiem są na tych terenach burze piaskowe. Turystom radzi się więc przede wszystkim zabrać kremy z filtrem, oraz zwiewne ubrania.

Nie czekaj – wyruszaj do Abu Zabi!
Masz okazję? Chwilę urlopu?Koniecznie wybierz się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pamiętaj jednak o właściwym przygotowaniu – przede wszystkim zapoznaj się z tutejszymi zwyczajami. Tutaj oczywiście Google spieszy z pomocą – jadąc do Abu Zabi musimy być świadomi odmienności kulturowej. Wchodzimy nagle w świat inny od tego, który my znamy u nas w Europie. Niektóre zachowania mieszkańców Abu – Zabi mogą nas inspirować, fascynować, jeszcze inne dziwić i bulwersować. Musimy jednak nabrać dystansu i szacunku do innych kultur, w których aktualnie przebywamy.