Raz na jakiś czas przychodzi ten czas, kiedy trzeba zaplanować swój zbliżający się urlop. Bałtycka plaża, góry, a może kolejna europejska stolica? Nie, Ty wolisz dalekie wypady, w trakcie których możesz poznać zupełnie nowe rzeczy, doświadczyć innego życia i klimatu oraz podziwiać spektakularne krajobrazy. Australia to podróż, która zachwyci każdego podróżnika. Żar lejący się z nieba oraz chłodna bryza wiejąca znad Oceanu sprawią, że zakochasz się w tym kraju. Na najbardziej suchym kontynencie świata, który w większości jest niezamieszkały i niedostępny, czekają na nas niesamowite spotkania za zwierzętami. Nic dziwnego, że Australia ciągle tak pociąga. A co nas tam czeka?

Wizyta w Australii pozwala zobaczyć najmniejszy kontynent oraz jedno z największych państw jednocześnie. Przemierzysz tu bezkresne pustynne przestrzenie i spalony słońcem busz, po którym równomiernie roznosi się zapach drzew eukaliptusowych. Wizyta w wielomilionowych miastach, w których żyje się pełnią życia oraz w świętych miejscach Aborygenów, które od dziesiątek tysięcy lat otaczane czcią, przysporzą wam niezapomnianych wrażeń. Nie ma znaczenia czy wolicie plaże czy muzea, każdy znajdzie Tu coś dla siebie. Czekają na was słynne na całym świecie opery, zmysłowe wieczory przy wybornym winie, spacery po osnutych błękitną mgiełką górach oraz obserwacje dzikiej zwierzyny. Wybierz więc wakacje w Australii, które okażą się barwną i wspaniała przygodą! Wybierz się z nią z Planet Escape.

Wspaniałe Sydney


To jedno z największych miast w Australii, które jest jej kulturową stolicą. Nie doświadczysz tu nudy, ponieważ Sydney oferuje całe spektrum możliwości ciekawego spędzenia czasu. Może to być bogata oferta kulturalna, wspaniała rozrywka i kulinaria lub odpoczynek na łonie przyrody. To właśnie tutaj znajduje się perła architektury nowoczesnego ekspresjonizmu, której nie sposób pominąć. Mowa oczywiście o najbardziej rozpoznawalnym symbolu Australii, czyli błyszczącej w słońcu Sydney Opera. To jednak nie koniec zwiedzania, ponieważ zaraz obok znajduje się kolejna popularna atrakcja stolicy, czyli most Harbour Bridge. Jest to największa tego typu konstrukcja łukowa na świecie, na której szczyt można wspiąć się z wycieczką, skąd rozciąga się spektakularna panorama. Kolejnym punktem wyprawy jest spacer po centrum metropolii i starówce The Rocks, gdzie znajdziemy wiele restauracji i knajpek wokół portu. Wspaniałymi, przyrodniczymi atrakcjami Sydney są ogród botaniczny, Taragona Zoo oraz okoliczne parki narodowe. Dodatkowo relaks zapewniają miejskie plaże, a jest ich tu ponad 70. Na pożegnanie warto rzucić okiem na miasto ze słynnej Sydney Tower.


Święta skała Uluru


Chodzi o świętą skałę Aborygenów, zwaną Ayers Rock. Jest to symbol Australii, a więc największa atrakcja i cel wycieczek do Parku Narodowego Uluru, który mieści się w sercu kontynentu. Według wierzeń plemienia Anangu właśnie w tym miejscu powstał świat, dlatego otaczane jest czcią jako najważniejszy punkt na Ziemi. Podróżników zachwyca przede wszystkim swoją zmiennością i intensywnością odcieni czerwonej barwy. Wspaniały i majestatyczny kamień ery prekambryjskej, wznosi się na wysokość ponad 300 metrów i ma 8 kilometrów w obwodzie i można go podziwiać z punktów widokowych, balonu bądź helikoptera albo obejść lub objechać rowerem, motocyklem, czy wielbłądem. Uluru skrywa wiele jaskiń, których wnętrza pokrywają ścienne malowidła oraz świętych miejsc, posiadających magiczną atmosferę plemiennej mitologii, tradycji i historii, która sięga aż 10 000 lat wstecz.

Metropolia Melbourne

Jest to druga co do wielkości metropolia, po Sydney, która tętni życiem wielokulturowej różnorodności. Miasto znane jest z zamiłowania jego mieszkańców do sportu i dobrej kuchni. Odbywają się tu znane na całym świecie rozgrywki tenisowe Wielkiego Szlemu, liczne mecze futbolu australijskiego, mecze krykieta oraz wyścigi konne i samochodowe Formuły 1. Miasto tętni swoim rytmem a wielość kultur znajduje odzwierciedlenie w mnogości kulinarnych ofert kuchni z różnych części świata. Ulice są więc pełne knajpek, barów i restauracji, ukrytych w ulicznych zakamarkach czy na dachach magazynów, a subtelna atmosfera artystycznej bohemy łączy się z nowoczesnym miejskim klimatem.

Góry Błękitne

Jest to wspaniałe pasmo górskie, porośnięte bujną roślinnością. Znane z unoszącej się błękitnej mgiełki, sprawiającej, że miejsce otacza subtelna aura romantyzmu, a widoki są niezapominanie. Wśród intensywnej zieleni spotkamy się z koalami, kangurami i psami dingo.