Filipiny to idealne miejsce na wakacje dla tych, którzy marzą o plażowaniu na idealnie piaszczystych plażach, relaksie w cieniu zielonych palm i pływaniu oraz nurkowaniu w przejrzystej wodzie o barwie turkusu. Jeśli chcesz poznać rajskie filipińskie wyspy, wyprawa z Planet Escape jest właśnie dla Ciebie.

Podróż na wyspy Archipelagu Filipińskiego toa propozycja przede wszystkim dla tych, którzy marzą o dwutygodniowym relaksie i wypoczynku w egzotycznej scenerii z gwarantowaną idealną pogodą. Program ucieszy też wszystkich miłośników sportów wodnych, bo na Filipinach są idealne warunki do uprawiania np. kitesurfingu a także do nurkowania, podczas którego można oglądać bajecznie kolorowe rafy i fascynujący podwodny świat. Podczas tej wyprawy czas spędzicie raczej na pływaniu i plażowaniu niż na zwiedzaniu zabytków, choć będziecie mieli okazję poznać Manilę – stolicę Filipin.

Jak przebiega wycieczka?

Po przelocie do Manili – stolicy Filipin, odbierze Was prywatny kierowca, który z lotniska przewiezie Was do hotelu. W mieście zwanym „perłą orientu” spędzicie dwa dni, podczas których będziecie mieli okazję poznać tę tętniąca życiem metropolię, będąca jedną z największych na świecie. Będziecie mieli okazję zobaczyć, jak barwną mieszanką kultur jest to miasto – odszukacie ślady hiszpańskiej kolonizacji i zajrzycie do Chinatown, gdzie możecie skosztować egzotycznych dań. Żądni emocji mogą pokibicować walkom kogutów.

Po zwiedzaniu Manili czeka was grupowy transfer i rejs na wyspę Mindoro, gdzie spędzicie kolejne cztery dni. To będą cztery dni błogiego relaksu w rajskim otoczeniu. Niezwykle urokliwy i zróżnicowany krajobraz wyspy tworzą góry zanurzone w tropikalnej dżungli, obrośnięte palmami plaże o idealnie białym piasku i turkusowe wody Morza Południowo-Chińskiego. Czas spędzicie na plażowaniu, pływaniu w morzu, nurkowaniu i zajadaniu się lokalnymi przysmakami.
Kolejny etap podróży to transfer to Manili i przelot na następną rajską wyspę – Boracay, gdzie wykapiecie się w lazurowej wodzie Morza Sulu. Tutaj całe życie toczy się na plażach i w klimatycznych barach położonych w pobliżu. Gdy znudzi wam się relaks w hamaku i pływanie w morzu, możecie skorzystać na przykład z rozluźniającego masażu. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników sportów wodnych, takich jak kitesurfing i nurkowanie. Spragnieni kontaktu z naturą mogą też udać się na trekking po dżungli, jaka porasta wyspę.

Ostatniego dnia pobytu na wyspie czeka Was grupowy transfer i przelot do Manili, gdzie spędzicie noc w hotelu, by o poranku wyruszyć w drogę powrotną do Polski lotem z przesiadką.

Kiedy jechać na Filipiny?

Ze względu na klimat Filipin – równikowy o cechach monsunowych, idealnym czasem na wyprawę na rajskie wyspy Archipelagu Filipińskiego jest czas od stycznia do końca maja. Lipiec, sierpień i wrzesień to miesiące, kiedy lepiej unikać tego kierunku.

Cena wycieczki: od 7100. Jest to wstępna kalkulacja przy założeniu, że z oferty korzystają dwie osoby wybierające wspólne zakwaterowanie. Ostateczna cena zależy od kosztów biletów lotniczych.

Co zawiera cena?

Przeloty międzynarodowe
Przeloty wewnętrzne
Transfery wewnętrzne prywatne i grupowe
Noclegi – wszystkie ze śniadaniem
Ubezpieczenie: KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN
Opiekę na miejscu zapewnianą przez anglojęzycznego przedstawiciela Planet Escape oraz całodobową linię alarmową w języku polskim
Escape Box, czyli przewodnik opracowany przez biuro podróży, który ułatwi wam zaplanowanie pobytu i skorzystanie ze wszystkich atrakcji. Znajdziecie w nim tez bilety i vouchery

Czego nie obejmuje cena?

Opłat lotniskowych – należy doliczyć około 15 USD na loty międzynarodowe i 4 USD na loty wewnętrzne
Wyżywienia poza śniadaniami – na każdy posiłek należy przeznaczyć od pięciu do dziesięciu dolarów.