Kuba jest przepiękną wyspą, charakteryzującą się aromatyczną kuchnią, pięknymi, kolonialnymi zabytkami i dziką, karaibską przyrodą. Do tego spotkacie tu niezwykle życzliwych i przyjaznych mieszkańców i miejsca, które pozwolą na wspaniały wypoczynek.

Hawana, przepiękna stolica  

              Jeśli chodzi o zwiedzanie Hawany, to polecamy Wam przede wszystkim spacer po uliczkach miasta, podczas niego najlepiej wczujecie się w klimat miasta. Zobaczycie tam handlarzy ulicznych oferujących pamiątki i przekąski, których naprawdę warto spróbować. Koniecznie obejrzyjcie place Hawany.  Jest ich sporo, my szczególnie polecamy Plaza de la Catedral, Plaza de San Francisco de Asis, Plaza de Armas, Plaza Bolivar oraz Plaza Vieja. To przepięknie miejsca, z interesującą, kolonialną zabudową. Warto również odwiedzić dawną Siedzibę Hiszpańskiego Gubernatora, gdzie będziecie mogli podziwiać przepiękne dziedzińce i patio. Przywodzą one na myśl klimaty hiszpańskich miasteczek.

Niesamowite wrażenie robią uliczne tańce, w których biorą udział zarówno mieszkańcy miasta jak i turyści oczarowani pozytywną energią rumby czy salsy. Świetna zabawa ma miejsce również w małych knajpkach i barach, które koniecznie powinniście odwiedzić i skosztować słynnego kubańskiego rumu.  Polecamy odwiedzenie baru El Floridita, kojarzącego się z postacią sławnego pisarza Ernesta Hemingwaya, który lubił się tutaj sączyć drinki daiquiri.

Przepiękna Dolina Viñales

W Dolinie Viñales, znajduje się miasteczko o takiej samej nazwie. Podczas podróży do niego będzie mogli podziwiać rzadko występujące na świecie skały zwane mogotami.  Viñales jest wpisane na listę dziedzictw UNESCO i obecnie znacząco powiększyło swoją powierzchnię. Dawniej było ono małą wioseczką, której mieszkańcy zajmowali się pracą na plantacjach ziemniaków i tytoniu. W Viñales warto odwiedzić piękny ogród botaniczny, pełen roślinności typowej dla Kuby, znajdziecie tu również gatunki endemiczne.  Jeśli chodzi o atrakcje znajdujące się w mieście to polecamy Wam zwiedzanie kościoła oraz Galerii Sztuki i Museo Municipal. Warto zdecydować się również na zwiedzanie okolicy na rowerze. Z ich wynajęciem nie ma najmniejszego problemu a widoki podczas przejażdżki wspaniałe. Ciekawą opcją jest również zwiedzanie jaskiń Cuevas de Santo Tomas, które oglądać możecie z perspektywy łódki.

Piękne plaże

Na Kubie znajdziecie wiele pięknych plaż, na których będziecie mogli odpocząć pomiędzy zwiedzaniem kolejnych atrakcji turystycznych. Warto zatrzymać się na Varadero, która cieszy się duża popularnością wśród turystów. Jeśli zależy Wam na bardziej kameralnej atmosferze to polecamy Coral Beach, gdzie będziecie mogli popływać z rurką i podziwiać przepiękną rafę koralową. W pobliżu Hawany znajduje się piękna plaża Playa del Este, która polecamy ze względu na piękną zieleń otaczającą ją od strony lądu oraz dlatego, że posiada bardzo przejrzystą wodę, zachęcająca do kąpieli. Polecamy także plażę Playa Giron, która też na pewno zauroczy Was czystą wodą i rajskim kimatem.

Jak widzicie Kuba to niezwykle urokliwe miejsce zachęcające do wypoczynku i zwiedzania. Jeśli marzy Ci się urlop i oderwanie od codziennych obowiązków, to Kuba na pewno jest strzałem w dziesiątkę.