Kuba to wspaniałe miejsce, gwarantujące nie tylko doskonałą zabawę w rytm gorących rytmów muzycznych, ale również kraj posiadający intrygującą kulturę i historię. To szczególnie interesujący cel podróży, szczególnie dla fanów państw latynoskich.

Klimatyczna Hawana

Stolica Kuby i prawdziwa perła kultury. Miasto łączące dzikość karaibskiej przyrody z klasycystycznym budownictwem pozostałym w spadku po kolonizatorach z XVI i XVII wieku. Polecamy wycieczkę pieszą ulicami miasta oraz zwiedzenia popularnych placów, takich jak Habana Vieja. Znajduje się w część należącej do Starej Hawany, dawniej odbywały się na nim korridy i fiesty. Koniecznie zajrzyjcie też na Plaza de San Francisco. To doskonałe miejsce do podziwiania wspaniałej architektury. Zobaczycie tu Iglesia Convento de San Francisco de Asis, dawny kościół świętego Franciszka z Asyżu, który obecnie pełni rolę sali koncertowej oraz mieści się w nim muzeum sztuki. Pośrodku placu zbudowano Fuente de los Leones, czyli Lwią Fontannę. Udajcie się też do niesamowitego Muzeum Rumu, to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Hawanie.

Kubańska kuchnia

Podróże oprócz tego, że kształcą mają jeszcze jeden zasadniczy plus: poznawanie różnych kuchni. Każdy, kto kocha jedzenie tak jak my zauroczy się kuchnią kubańską, która charakteryzuje się tendencją do optymalnego wykorzystania produktów. Kubańska kawa podbije zaś serce każdego kawosza. Polecamy Wam pyszne dżemy z guawy oraz tostones, które można zakupić u ulicznych handlarzy.  Jeśli lubicie czosnek, to polecamy doskonalą zupę czosnkową, jest wspaniała i aromatyczna. Doskonałe są również różne desery podawane na zimno, przygotowywane z rosnących na wyspie owoców. Nie można zapomnieć również o przepysznych owocach morza, które serwowane są szczególnie na terenie portów. Nie zapomnijcie tez o skosztowaniu ropa vieja lub picadillo a la habanera. To typowe kubańskie dania, które są dla mieszkańców tym, czym dla nas kotlet schabowy z kapustą i ziemniakami.

Kuba to nie tylko jedzenie, ale również napoje procentowe. Polecamy Wam wieczorne spacery i odwiedzanie małych knajpek, gdzie rum leje się radośnie i można tańczyć do wspaniałych rytmów salsy i rumby.

Urzekające plaże i świetne hotele

Jeśli zależy Wam na spędzeniu czasu na plażowaniu i uprawianiu sportów wodnych, to w pobliżu Hawany znajdziecie świetne miejsca, które pomogą w realizacji tych planów. Dodatkowym ich atutem jest dobre zaplecze turystyczne i świetna baza hotelowa. Jeśli już mówimy o hotelach, to koniecznie musimy wspomnieć o ich świetnym wyposażeniu. Znajdziecie tam baseny oraz korty tenisowe, polecamy wizytę w licznych spa.

Jeśli chodzi o sporty wodne i aktywny wypoczynek, to zachęcamy Was do nurkowania i oraz snorkellingu.  Będziecie mogli również wybrać się na wycieczkę statkiem wzdłuż wybrzeży i podziwiać małe wysepki położone wokół Kuby. Ponadto znajdziecie tu liczne szlaki do turystki pieszej.

Świetną opcją, zwłaszcza, jeśli zwiedzacie Kubą razem z dziećmi, jest wizyta w delfinarium, gdzie zobaczycie wspaniałe pokazy i występy, w których główne role grają te niezwykle inteligentne ssaki.

Mamy nadzieję, że ten krótki opis zachęcił Was do odwiedzenia Kuby. Nie oddaje on niestety ani w połowie klimatu i ani niesamowitości tego państwa. To doskonałe miejsce na wypoczynek i świetną zabawę, jeśli szukacie miejsca na wakacyjny i nie tylko wakacyjny wypoczynek, to już teraz możecie rezerwować bilety. Kochani, Kuba czeka!