Silhouette to wyspa, która znajduje się w archipelagu Seszeli w obrębie jej Wysp Wewnętrznych. Jest to trzecia największa wyspa na całych Seszelach. Miejsce to zachwyca dzikością natury oraz wygląda niczym raj. Z racji, że wyspa nie należy do największych to nie jest ona zbyt oblegana ani rozsławiona, a co za tym idzie możemy poczuć się n a niej niczym na bezludnej wyspie! Jest to doskonały cel podróży dla osób, które pragną odpocząć od codziennego zgiełku oraz tłumów ludzi. Silhouette ma do zaoferowania dla podróżnika naprawdę wiele – odpoczynek na bajecznej plaży z widokiem na ocean oraz spokój i relaks na łonie dzikiej natury to zaledwie początek atrakcji, czekających na Ciebie w tym miejscu! Doskonały program wycieczki na Silhouette został przygotowany przez biuro podróży Planet Escape, który możesz znaleźć na ich stronie internetowej: http://planetescape.pl/.

Kilka podstawowych informacji na temat wyspy Silhouette

Silhouette chociaż jest trzecią co do wielkości wyspą na Seszelach to nie należy do największych wysp, ponieważ jej cała powierzchnia wynosi zaledwie 20 kilometrów kwadratowych. Aby uzmysłowić sobie jak niemalże bezludną wyspą jest to miejsce należy sobie uświadomić, że zamieszkuje je jedynie 135 osób! Najwyższym szczytem Silhouette jest góra Mont Dauban, która znajduje się 740 metrów nad poziomem morza. Warto także zaznaczyć, że to właśnie na tej wyspie odnajdziemy największe bogactwo gatunków fauny i flory na Oceanie Indyjskim, a przyroda jest tutaj niemalże nie naruszona ręką człowieka. Na Silhouette znajduje się farma żółwi oraz dżungla, a w niej unikalne drzewa takie jak: drzewo balsamowe, barwne, wybujałe orchidee, hebanowiec czy mahoniowiec. Cała wyspa jest pochodzenia wulkanicznego i zbudowana została ze skał granitowych.

Kiedy warto wybrać się w podróż na wyspę Silhouette?

Wyspa Silhouette mieści się w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Dlatego przez cały rok panują tam wysokie temperatury. Zazwyczaj wynoszą one od 23 do 32 stopni Celsjusza, ale bardzo często padają na tutaj też obfite deszcze. W związku z tym najlepszym okresem, aby wybrać się na wyspę Silhouette jest czas od kwietnia do czerwca oraz od września do listopada. Zdecydowanie złym pomysłem będzie wizyta na wyspie Silhouette w miesiącach grudzień i styczeń, ponieważ na Seszelach wypada wtedy pora deszczowa.

Odpoczynek na plaży na niemal bezludnej wyspie Silhouette!

Decydując się na podróż na wyspę Silhouette czekać cię będzie relaks na bardzo długiej oraz szerokiej plaży z białym piaskiem z widokiem na błękitny ocean. Będziesz mógł siedzieć na leżaku, popijać drinka i patrzeć na opadające w stronę morza palmy kokosowe. Z każdej strony otaczać Cię będzie intensywnie zielona, tropikalna roślinność. Wybierając wycieczkę w to miejsce z Planet Escape będziesz miał zapewnione zakwaterowanie w jednym z całych trzech hoteli na tej przepięknej wyspie. Hotel znajduje się u podnóża największego wzgórza na Silhouette tuż przy ogromnej, bajecznej plaży. Gdy znudzi Ci się leniuchowanie czeka na Ciebie wiele atrakcji dla ducha i ciała. Będziesz mógł wziąć udział w lekcjach nurkowania lub wybrać się na wspinaczkę po okolicznych lasach. Istnieje także możliwość zapisania się na zajęcia z jogi lub spróbowania swoich sił w lekcjach gotowania. Silhouette to piękna, dzika wyspa, na której odnajdziesz spokój, gorące słońce, piękne plaże, egzotyczną dżunglę oraz na której zaznasz relaksu, o jakim na pewno marzyłeś już od dłuższego czasu!