Seszele to archipelag wysp, a jedną z najczęściej odwiedzanych oraz najpiękniejszych jest wyspa Praslin. Jest to druga pod względem wielkości wyspa archipelagu. Słynie ona przede wszystkim z lasu tropikalnego, długich, białych plaż oraz luksusowych hoteli. Wyspa Praslin to idealne miejsce na wakacje dla osób, które chcących odpocząć od zgiełku cywilizacji i nacieszyć się widokiem bujnej roślinności oraz rozmaitych darów natury. Ciekawą oraz różnorodną ofertą wycieczki na Pralin znajdziemy na stronie internetowej biura podróży Planet Escape.

Podstawowe informacje o wyspie Praslin

Praslin to granitowa wyspa, znajdująca się na Seszelach, której powierzchnia wynosi całe 38 kilometrów kwadratowych. Szerokość tej wyspy wynosi 5 kilometrów, a jej długość 12 kilometrów. Miejsce to zamieszkiwane jest przez 6,5 tysiąca osób. Znajdują się tutaj trzy największe miasta, takie jak: Grand Anse, Grand Volbert oraz Baie Sainte Anne. Walutą, która obowiązuje na wyspie Pralin jest waluta obowiązująca na całych Seszelach, czyli rupia seszelska. Jeden polski złoty jest równy 3,50 SCR. Podobnie jest z językiem na Pralinie, tak jak na całych Seszelach, tak i tutaj obowiązują trzy języki urzędowe: kreolski seszelski, angielski oraz francuski. Na Pralinie obowiązuje czas ze strefy czasowej, w której znajdują się Seszele, a to oznacza, że do polskiego czasu należy dodać 4 godziny do przodu.

Kiedy warto polecieć na wyspę Praslin?

Klimat panujący na wyspie Praslin na Seszelach jest tropikalny, dlatego niemal przez cały rok jest w tym miejscu gorąco. Średnia temperatura w ciągu roku na tej wyspie wynosi około 27 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury wiążą się także z dużą wilgotnością powietrza, która może być trochę uporczywa. Dlatego najlepszym okresem, aby wybrać się na wyspę Praslin jest czas od maja do października. W tych miesiącach temperatura jest znośna i nie ma zbyt wielu opadów deszczu, więc są to idealne warunki do odpoczywania na wakacjach.

Wyspa Praslin, czyli 40 metrowe palmy i piękny park narodowy

Praslin to wyspa, która porośnięta jest częściowo przez las tropikalny – dlatego jest to miejsce bardzo zielone oraz egzotyczne. Znajdując się tutaj warto więc odwiedzić gigantyczny las, w którym rosną ogromne, 40-metrowe palmy! Jest to widok naprawdę zapierający dech w piersiach! Owoce na tych palmach mają prawdopodobnie największe nasiona na świecie. Palmy te to rzadki gatunek lodoicji seszelskiej, który znajduje się w tutejszym parku narodowym. Poza tymi drzewami spotkać tutaj można czarne, seszelskie papugi oraz bujną, tropikalną roślinność. Praslin to królestwo dżungli, długie wybrzeża oraz białe plaże.

Anse Lazio – czyli jedna z najpiękniejszych plaż w tej części świata!

Jednym z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych miejsc z wyspy Pralin jest plaża na Anse Lazio. Zdjęcie tej plaży wyświetla się jako pierwsze po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „wyspa Pralin” – nie bez powodu. Jest to długa, jasna plaża otoczona błękitnym oceanem i palmami. To doskonałe miejsce to wypoczynku, gdzie będziecie mogli odetchnąć świeżym powietrzem oraz wygrzewać się w promieniach słońca na piaszczystym brzegu oceanu lub dzikich skałach. Po kilku godzinach wylegiwania się na tej rajskiej plaży szybko złapiecie złotą opaleniznę i doznacie uczucia błogiego relaksu!