Seszele to małe państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim w pobliżu równika. Składają się one z 92 wysp z czego tylko 33 są zamieszkane przez ludzi. Trzy największe wyspy na Seszelach to: Mahe (na której znajduje się stolica kraju – Victoria), Praslin i La Digue. Oczywiście wszystkie wyspy są Seszeli są równie piękne i zielone, jednak te trzy są najbardziej dostosowane do tego, aby wygodnie i szybko je zwiedzić – bez konieczności spania w namiocie czy trwania w warunkach polowych. Poza tym znajduje się tam mnóstwo atrakcji turystycznych, które sprawią, że wakacje w tym miejscu będą niezapomniane. Czekają tam na Ciebie długie, piękne, białe plaże, dzika, zielona dżungla oraz czysty i błękitny ocean. Plan wycieczki szyty na miarę Twoich potrzeb znajdziesz na stronie internetowej: www.planetescape.pl przygotowany przez biuro podróży Planet Escape. Tymczasem wybierz się ze mną w krótką podróż po 3 bajecznych wyspach na Seszelach!

Rajskie plaże i bajeczne krajobrazy na wyspie Mahe!

Wyspa Mahe to największa z wysp Seszeli, na której znajduje się stolica kraju – miasto Victoria. Jedną z największych atrakcji na tej wyspie jest wyprawa po nieodkrytych zakątkach Mahe, która nazywana jest wyspą obfitości. To właśnie w tym miejscu możesz odkryć bujną, zieloną roślinność, której nie spotkasz w Europie. Znajdziesz też tutaj rozległe plantacje, zachwycające wzgórza oraz lasy, które wydzielają intensywny, przyjemny zapach. Na Mahe możesz popijać drinki na leżaku pod rozłożystą, zieloną palmą, opalać się na białym piasku lub pluskać w przejrzystych wodach oceanu. Gdy znudzi Ci się odpoczynek na plaży możesz wybrać się na spacer po kolonialnym mieście Victoria, które jest stolicą kraju lub udać się na rejs z oglądaniem rekinów. Jedno jest pewne: na wyspie Mahe nie zabraknie Ci atrakcji i miejsc do zwiedzania!

Tropikalny las i palma z prawdopodobnie największymi nasionami na świecie na wyspie Praslin

Praslin to wyspa trochę odmienna i mniejsza od Mahe, ale równie zachwycająca. Wśród atrakcji oferowanych na tej wyspie znajdują się z pewnością czarne, seszelskie papugi, których widok robi duże wrażenie. Jednak nie tak ogromne jak oświetlone słońcem wybrzeże oraz spacer po tutejszej dżungli. To właśnie w tym miejscu będziesz mieć szansę zobaczyć na własne oczy wielki las na terenie parku narodowego, a w nim gigantyczne, 40-metrowe palmy. Jest to rzadki gatunek lodoicji seszelskiej – palm, których nasiona prawdopodobnie są jednymi z największych na świecie. Na wyspie Praslin znajduje się także jedna z najpiękniejszych plaż w tej części świata – Anse Lazio. Tutaj będziecie mogli wygrzewać się na piaszczystym brzegu oceanu i cieszyć się świeżym powietrzem oraz bajkowymi krajobrazami, które was otaczają z każdej strony!

Kolorowe ogrody i produkcja oleju kokosowego na wyspie La Digue!

Jeśli myślałeś, że wyspa Pralin jest mała to po wizycie na La Digue na pewno zmienisz zdanie! Ta wysepka ma powierzchnię, która wynosi tylko 10 kilometrów kwadratowych! Ale nawet na tak małym terenie można znaleźć wiele ciekawych atrakcji. Wielobarwne ogrody uprawiane przez mieszkańców wyspy to widok, który może wprowadzić nas w prawdziwy zachwyt. Warta uwagi jest także charakterystyczna dla tego regionu i nietypowa architektura. Jedną z największych atrakcji na wyspie La Digue jest na pewno plantacja Union Estate. Jest to miejsce, w którym kiedyś uprawiano palmy kokosowe, obecnie można poczuć tam intensywny i przyjemny zapach wanilii. Znajduje się tutaj także miejsce, w którym możecie zobaczyć jak mieszkańcy Seszeli produkują pachnący olej kokosowy!