Na świecie istnieje naprawdę mnóstwo pięknych miejsc – w większości jednak są one oblegane przez turystów i bardzo zatłoczone. Seszele to niemalże bezludne wyspy, w których dzika natura jest prawie nie tknięta i nie naruszona ludzką ręką. Jeśli chcesz pooddychać świeżym powietrzem, odpocząć na łonie natury i popływać w czystych, krystalicznych wodach oceanu – to Seszele będą idealnym miejscem na Twoje wakacje. Na tych rajskich wyspach czekać na Ciebie będą długie, białe, bajeczne plaże, tropikalne zielone lasy oraz przepiękne krajobrazy, które zostają w pamięci przez długi czas. Interesującą oraz rzetelną ofertę wycieczki na wyspy Seszeli znajdziesz na stronie internetowej: www.planetescape.pl przygotowaną przez biuro podróży Planet Escape. Tymczasem dowiedz się jakie atrakcje czekają na Ciebie na rajskich wyspach Seszeli!

Wybierz się na rejs z oglądaniem rekinów na wyspie Mahe!

Mahe to malownicza wyspa na której czekać na Ciebie będzie mnóstwo rajskich plaż, ale także wiele innych, interesujących atrakcji. To właśnie w tym miejscu oferowane są specjalne rejsy po oceanie, w trakcie których będziesz mógł na własne oczy i z bliskiej odległości zobaczyć prawdziwe rekiny. Pomimo iż wielu Europejczykom rekiny kojarzą się z seryjnym zabójcą i bardzo niebezpiecznym zwierzęciem – nie ma się czego bać. Na rejs wyruszysz z odpowiednio przeszkolonymi osobami, które na co dzień pracują i nawet pływają z rekinami. Okazuje się, że nie są one wcale tak strasznymi zwierzętami, jakimi mogłoby się wydawać. Bardzo rzadko zdarza się, aby rekiny same z siebie kogoś zaatakowały. To może być Twoja jedyna szansa w życiu na to, aby zobaczyć z bliska rekina!

Zwiedź stolicę i odwiedź Park Narodowy Morne na wyspie Mahe!

Stolicą całych Seszeli jest miasto Victoria. Znajduje się ono na największej wyspie całego archipelagu, czyli na Mahe. Jest to kolonialne miasteczko, w którym będziesz mógł odwiedzić wiele urokliwych, miejscowych knajpek oraz podziwiać tutejszą architekturą miejskich budynków. Na wyspie Mahe znajduje się również Park Narodowy Morne, który jest jedną z większych atrakcji w tym miejscu. Cały park pokryty jest lasami mangrowymi – jest to wiecznie zielona, pionierska formacja roślinna, która znajduje się u wybrzeży morskich w niemal całej strefie międzyzwrotnikowej. Spacer po tym wyjątkowym parku to doświadczenie, które będziesz mógł wspominać jeszcze przez wiele lat!

Odpocznij na jednej z 10 najpiękniejszych plaż na świecie na wyspie La Digue!

Wyspa La Digue to nieduża, kameralna wysepka, która zachwyca swoim pięknym i bajkowym krajobrazem. Poza bujną roślinnością oraz bogatą fauną i florą na wyspie tej znajduje się mnóstwo urokliwych i idyllicznych plaż. Najlepszym dowodem na to, że widok plaży na wyspie La Digue może zaprzeć nam dech w piersiach jest fakt, że zostały one uznane przez CNN jako jedne z 10 najpiękniejszych plaż na świecie! Wylegiwanie się na ich piasku będzie więc czystą przyjemnością i doskonałą okazją do wykonania naprawdę pięknych zdjęć!

Odwiedź dom sławnej Emmanuelle na wyspie La Digue!

Znajdując się na wyspie La Digue warto urozmaicić swój pobyt wizytą w domu, w którym kręcony był film „Emmanuelle”. Jest to kontrowersyjny, ale bardzo popularny francuski film reżyserii Just Jaeckin’a. Zdjęcia do tego produkcji filmowej odbywały się właśnie na wyspie La Digue i tutaj też kręcona była akcja z główną bohaterką o imieniu Emmanuelle, graną przez aktorkę Sylvie Kristel.