Sri Lanka to prawdziwie magiczne miejsce: zapierająca dech w piersiach przyroda, bogata i intrygująca kultura i historia. Do tego rajskie plaże i wspaniałe widoki. Czegóż chcieć więcej?

Kandy, czyli kulturalna stolica Sri Lanki

Miejscem, które przede wszystkim powinniście zobaczyć w Kandy, jest niewątpliwie rezerwat przyrodniczy Udawatta Kele. Znajduje się on niedaleko centrum miasta, jednak sprawia wrażenie jakby wędrowiec, aby tu dotrzeć, przebył bardzo długą drogę. Znajdziecie tu najprawdziwsza dżunglę, pełną lian i dzikiej przyrody. Wydzielony został tutaj specjalny szlak Lady Hortons Drive, który pozwala na zobaczenie imponujących drzew. Żyją tu również liczne zwierzęta, w tym małpy oraz węże.
Kolejnym miejscem, które koniecznie należy zobaczyć podczas wizyty w Kandy jest słynna Świątynia Zęba Buddy. Jak nazwa świątyni sugeruje, przechowywane są tutaj cenne dla wszystkich wyznawców relikwie w postaci zęba Buddy. Codziennie odbywa się tutaj interesująca ceremonia, pełna modlitw i kwiatów lotosu, który licznie ofiarowują wierni.
Nieopodal znajduje się Muzeum Buddyjskie, które warto odwiedzić, podobnie jak Średni Pałac będący niegdyś miejscem zamieszkania władczyni miasta. W pobliżu znajduje się również Central Market, na którym można zakupić świeże owoce, aromatyczne przyprawy a takżerękodzieło i tradycyjne ubiory.

Kandy, czyli kulturalna stolica Sri Lanki

Sri Lanka posiada wiele ogrodów botanicznych, jednakże ten pod wieloma względami jest wyjątkowy. Wiąże się mocno z historią miasta Kandy oraz posiada imponującą powierzchnię, bo aż 60 hektarów, na których występuje imponująca liczba dochodząca do 4 tysięcy gatunków roślin. Znajduje się tu wiele roślin leczniczych, ale także znane nam wszystkim orchidee, zwane również storczykami, liczne drzewa kwitnące, wiele gatunków endemicznych, liczne odmiany palm.
Jest to piękne miejsce, w którym można odpocząć i zachwycać się pięknem natury, pełnią barw, kolorów i zapachów. Niesamowicie liczne są gatunki kwiatów, które ukwiecają to miejsce i sprawiają, iż mamy poczucie dostania się do najprawdziwszego raju na Ziemi.
Zaskakują tutaj niezwykle liczne nietoperze, które aktywne są również w dzień, co nieco dziwi turystów z Europy.

Plantacje herbaty w Nuwara Eliya

Plantacje te ciągną się wokół jak okiem sięgnąć. Otoczy was soczysta zieleń pól, pełnych liściastych dóbr. Znajdują się tutaj plantacje najbardziej rozpoznawalnych marek herbaty na całym świecie. Cejlońskie herbaty nie mają sobie równych, zwłaszcza, gdy kupicie ją tutaj na miejscu, na najprawdziwszej plantacji. Dowiecie się tutaj również jak wygląda proces produkcji tego aromatycznego napoju od momentu posadzenia drzewka, poprzez zbiory, suszenie, krojenie i pakowanie, aż do zaparzenia w filiżance.
Odwiedzenie plantacji herbaty podczas pobytu na Sri Lance jest punktem, którego nie warto pomijać. Herbata jest jednym z najważniejszych produktów pochodzących z wyspy, zaś sławę swą zawdzięcza niewątpliwie wysokiej, jakości. Warto pamiętać, aby pamiątkową herbatę kupować bezpośrednio u plantatorów. Będziemy mieć wtedy pewność, że będzie ona napojem najwyższej klasy.