Sri Lanka jest idealnym miejscem dla osób ceniących sobie różnorodność. To miejsce, które zachwyci Was swą kulturą i historią oraz dostarczy niesamowitych wrażeń podczas uprawiania sportów wodnych na pięknych plażach oraz podczas najprawdziwszego safari. Koniecznie musisz przeżyć te niezapomniane emocje!

Safari w Parku Narodowym Yala

Sri Lanka posiada wiele miejsc związanych z ochroną przyrody, takich jak parki czy rezerwaty. Największą popularnością cieszy się jednak Park Narodowy Yala., który koniecznie powinniście zobaczyć. Jest to miejsce, w którym występuje ponad 200 gatunków ptaków oraz ponad 40 gatunki ssaków. Przejażdżka jeepem i możliwość podziwiania tutejszej flory i fauny jest niezapomnianym przeżyciem.
Jeśli chodzi o ptaki, to możecie spotkać tutaj różne gatunki papug, orły oraz dostojnie kroczące pawie, z dumą prezentujące okazałe pióropusze. Zobaczycie tutaj również symbol Sri Lanki, czyli Kura Cejlońskiego, który znajduje się w godle państwa. Jest to dla nas egzotyczny ptak, chociaż przypomina koguty żyjące w polskich gospodarstwach. Kur ten żywot swój pędzi w gęstych gałęziach dżungli i jest gatunkiem endemicznym, występującym jedynie na Sri Lance. Z ptaków możecie tu zobaczyć również: ibisa czarnogłowego, kleszczaka azjatyckiego (do złudzenia przypominającego bociana)a także dławigada indyjskiego.
Ponadto zobaczycie tutaj również lamparty, których żyje tu całkiem spora populacja, jelenie aksis, a także dzik, jaszczurki i krokodyle błotne. Niezaprzeczalną atrakcją są słonie oraz bawoły indyjskie.

Plaża Koggala

Piękna plaża znajdująca się w pobliżu miasteczka Koggala, sprzyja słodkiemu lenistwu oraz pozwala na wyciszenie się i naładowanie akumulatorów. Znajdują się tutaj hotele, w których można się zatrzymać i skupić na wypoczywaniu.
Pomiędzy Koggala a Weligama znajdziecie wiele miejsc, w których będziecie mogli wynająć małe domki na plażach, jeśli nie przepadacie za hotelami. Dzięki tej opcji będziecie mogli poczuć spokojny klimat tego miejsca, wybrać się na surfing, pluskać się w wodzie oraz łowić ryby w przejrzystych, morskich falach.

Plaża Tangalla

To równie urocze miejsce jak plaże Koggala, charakteryzuje się dzikimi, właściwie dziewiczymi plażami, których nie zniszczyła jeszcze komercja. Znajdują się tu urokliwe, naturalne baseny, powstałe w wyniku uderzania fal morskich o skały. Zachęcają one do pływania i aktywnego wypoczynku. Możecie też odpocząć w cieniu palm, kołysząc się w hamaku albo opalać w słońcu i wygrzewać się na jasnym, prawie białym piasku.

Miasteczko Galle

Piękne, kolonialne miasto, posiadające wielowiekowa historię. Zauroczy Was niepowtarzalnym klimatem, wspaniałą kuchnią i zapachem aromatycnych przypraw. Zobaczycie tu pozostałości po holenderskich kolonizatorach, czyli głównie zabytki architektoniczne, takie jak na przykład kościół z XVII wieku oraz inne budowle świeckie. Spacery piękną starówką sprawią, że poczujecie się jakbyście cofnęli się w czasie. Możecie tu zakupić wspaniałe wyroby rękodzielnicze autorstwa lokalnych złotników.