Tajlandia to jeden z coraz chętniej wybieranych wakacyjnych kierunków przez Polaków. Nic dziwnego w końcu to istny raj na ziemi, gdzie czekają na nas zjawiskowe krajobrazy, białe plaże schodzące do lazurowego morza, jedna z lepszych kuchni na świecie, tajemnicze zabytku, idealne warunki do uprawiania różnego rodzaju sportów oraz gościnni i zawsze uśmiechnięci Tajowie. Atrakcji jest jednak znacznie więcej i dzisiaj charakteryzujemy dla was wybrane miejsca, które warto zobaczyć udając się w podróż do Tajlandii.

Podróże kształcą, a już szczególnie te dalekie. W Tajlandii zetkniemy się z zupełnie inną kulturą i mentalnością oraz zobaczymy fascynujące miejsca. Podróż do tego kraju to nie tylko relaks na rajskich plażach, to także nabieranie dystansu do codzienności zgodnie z filozofią buddyjską. Nie ma lepszego miejsca na odpoczynek niż Tajlandia, kraj uśmiechu, radości i czystej beztroski. Jeżdżąc po tutejszych ulicach, zwiedzając zabytki i kąpiąc się w krystalicznie czystych wodach szybko zapomnisz o problemach, pracy i zmartwieniach. Podaruj sobie odrobinę wytchnienia i wyrusz do Tajlandii!

Most na rzecz Kwai

Będąc w Tajlandii nie sposób nie udać się na wycieczkę do Kanchanaburi. Będąc na miejscu warto zobaczyć słynny Most na Rzece Kwai, znany z filmu Davida Leana o tym samym tytule. W Hellfire Pass można dokładnie poznać mroczną historię odcinka kolei birmańskiej, przy budowie której zginęły tysiące jeńców wojennych. Na pobliskim cmentarzu wojskowym spoczywa 16 tys. alianckich jeńców wojennych, którzy pracowali między innymi nad konstrukcją Mostu na Rzece Kwai. Ta niesamowita historia wiąże się z pobytem brytyjskich żołnierzy w niewoli Japońskiej, kiedy to Tajlandia była okupowana przez ten kraj. Zmuszeni do budowy mostu dla wroga, Brytyjczycy chcieli udowodnić swoją wyższość moralną i techniczną, kończąc konstrukcję pomimo wielu ofiar, jakie pochłonęły prace. Wizyta w tym miejscu uświadamia Europejskim podróżnikom jak rozległe konsekwencje miała druga wojna światowa.

Odrobinę mistyki

Będąc już w Kanchanaburi musicie koniecznie udać się z wizytą do lokalnej świątyni buddyjskiej, gdzie poznacie dokładniej buddyjskie tradycje. Przejażdżka rowerami przez wiszący most do okolicznej świątyni to nie tylko doświadczenie religijne, ale i lekko ekstremalne. Na miejscu będziecie świadkami mistycznej i prawdziwej tradycji buddyjskiej, jaką jest ofiarowanie pokarmu mnichom. Równie ciekawa jest wizyta w wiosce Monów, czyli plemienia pochodzącego z Birmy. W miejscu tym otrzymacie prawdziwą szansę obcowania z symbolem i świętym zwierzęciem Tajów, jakim jest słoń. Do tego dochodzi coś niesamowitego, czyli przejazd przez dżunglę na słoniach!

Bangkok

Wielkie Mango, czyli Bangkok, stolica Tajlandii, to niewątpliwie jedno z bardziej fascynujących miejsc na ziemi. W tym legendarnym mieście nie da się nudzić! Wielowiekowa historia przeplata się płynnie z nowoczesnością, a egzotyka ulicy i szalone życie nocne przyprawią was o dreszcze. Do tego dochodzą pełne aromatów ryneczki, luksusowe hotele, uliczni sprzedawcy owoców, modernistyczne centra handlowe, ociekające seksem lokale oraz buddyjskie świątynie, w których mnisi łączą się z duchem świata. Czy można wyobrazić sobie mocniejsze zestawienia kontrastów? A wszystko to na wyciagnięcie ręki! Spacerując po mieście koniecznie udaj się do Wielkiego Pałacu Królewskiego, Szmaragdowego Buddy, Wat Pho z Leżącym Buddą, Wat Arun. Do tego koniecznie skorzystaj z tajskiego masażu i zrób zakupy na Weekendowym targu Chatuchak Market. Warto też zasmakować w świeżych i pachnących owocach na pływającym targu, a wieczorem poznać tajniki kuchni tajskiej na wybranym kursie gotowania. Jeśli lubisz odrobinę adrenaliny to koniecznie musisz udać się na walkę Thai boxingu, który jest tutaj sportem narodowym.

Koh Phi Phi

Po wizycie w tętniącym życiem Bangkoku warto odpocząć na jednej z tajskich plaż. Kho Phi Phi to wysepki położone blisko wyspy Phuket i tak jak pierwsza pozycja z naszej listy, i ta posiada swoje filmowe doświadczenia. Otóż niezwykłość i tajemniczość Koh Phi Phi uwieczniono w filmie „Niebiańska Plaża” z Leonardem di Caprio w roli głównej. Nie bez powodu wybrano to właśnie miejsce. Ten mały raj otoczony jest majestatycznymi skałami, które porośnięte są intensywną zielenią. Znajdziesz tu swój kawałek raju!