Wielu z nas marzy o egzotycznej podróży do Tajlandii. Kolejna europejska stolica owszem jest piękna, jednak to nie to samo, co zderzenie z zupełnie inną kulturą, mentalnością, klimatem i architekturą. W końcu wakacyjna podróż z definicji ma być rajska, dlatego jeśli chcemy poczuć się iście niebiańsko, wybierzmy się do Tajlandii. Jest to jeden z bardziej przyjaznych i wesołych krajów na świecie, gdzie czeka mnóstwo ciekawych miejsc. Od rajskich plaż z białym piaskiem, przez buddyjskie świątynie do wielomilionowych miast, które nigdy nie zasypiają. Oto, co warto zobaczyć w Tajlandii.

Jeśli chcesz spróbować prawdziwie soczystego mango, przejechać się tuk-tukiem lub zobaczyć majestatyczne słonie, to Tajlandia jest właśnie dla Ciebie. Panujący tu klimat nie jest ani za suchy, ani za mokry, ani za gorący. Kraj ten wręcz onieśmiela bogatą kulturą i fascynującą różnorodnością etniczną. Warto zaznaczyć, że sami Tajowie dokładają wszelkich starań do tego, aby turyści w ich kraju czuli się wyjątkowo dobrze i chcieli wrócić tutaj ponownie. Znajdziecie tutaj wiele rozrywek, jak nurkowanie, wędkowanie w pełnym morzu, golf, SPA, tajskie masaże i zajęcia w centrach medytacji. Co jeszcze warto robić w Tajlandii?

Chiang Mai

Chiang Mai to największe i najważniejsze miasto północnej Tajlandii, które jest istotnym centrum kulturalnym i religijnym. Ponadto miasto to słynie z przyjemnej atmosfery i wyjątkowo pięknej scenerii. Położenie wśród gór sprawia, że klimat jest tu o wiele bardziej znośny i przyjemniejszy niż na południu kraju. Do tego wszystkiego, miasto jest wręcz pełne świątyń, muzeów, bazarów, knajpek, restauracji i wiele innych atrakcji. Nic dziwnego więc w tym, że Chiang Mai od lat funkcjonuje jako słynna turystyczna mekka. To pełne życia, barw i śladów historii miejsce pozwoli odkryć zupełnie odmienne oblicze Tajlandii, które nie ogranicza się tylko i wyłącznie do plaż. Mistyczny górski klimat i gęsta dżungla są wyzwaniem dla prawdziwych podróżników, pragnących odkryć pogranicza Birmy i Laosu. Możemy wybrać się na kilkudniową wyprawę w głąb dżungli, gdzie będziemy mogli nocować i jeść w wioskach lokalnych plemion. Dla żądnych przygód konieczne będzie przecieranie szlaków przez dżunglę na grzbiecie słonia i spływ w dół rzeki na bambusowych tratwach. Ekstremalnych wrażeń dostarczy nam wizyta w Królestwie Tygrysa, gdzie można wejść do klatki z wielkim kotem i przytulić się do jego brzucha. Miasto słynie również z malowniczych i apetycznych nocnych targów, na których można poznać cały wachlarz tajskiej kuchni. W trakcie kursu gotowania poznamy tajniki tego unikalnego smaku.

Koh Lipe

Mowa o jednej z mniejszych wysepek położonych tuż przy Parku Narodowym Koh Tarutao. Otóż wyspa tan jest na tyle mała, że można ją całą obejść w kilka godzin. Do tego wszystkiego, każdy znajdzie plażę dla siebie – może to być rozrywkowa Pattaya, rodzinna Sunrise lub kameralna Sunset. Na miejscu czeka was oglądanie wspaniałej rafy koralowej, wizyta na pobliskich wyspach należących do parku narodowego, gdzie żyją warany oraz wspaniałe doznania smakowe związane z lokalną kuchnią. Można też nocować w bambusowej chatce, skąd roztacza się spektakularny widok na zachód Słońca oraz skąd bardzo szybko można znaleźć się w ciepłych i błękitnych wodach morskich. Istna bajka!

Khao Lak

A teraz wersja dla tych, którzy po intensywnym zwiedzaniu chcą chwilę wypocząć. Khao Lak jest w miarę cichym i dość spokojnym kurortem plażowym, gdzie mieści kilka wspaniałych i niebiańskich plaż, a przy nich hotele, domki do wynajęcia oraz liczne bary i restauracje. To właśnie w nich toczy się wieczorne życie, kiedy to z drinkiem będziemy wpatrywać się w gwiazdy rozsiane nad morzem. Khao Lak jest świetnym punktem wypadowym dla rodzin z dziećmi. Można udać się na wycieczkę do jednego z 14 Parków Narodowych i Rezerwatów Przyrody, zarówno morskich, jak i lądowych. Do tego dochodzą spacery w tropikalnej dżungli, jazda na słoniach, nurkowanie oraz snorkeling na rafie koralowej.

Khao Sok

Znajdziemy tu wspaniałe zabytki Matki Natury. Otóż na wyspie znajduje się jeden z najstarszych lasów tropikalnych na świecie, który liczy sobie ponad 160 milionów lat. Poczuj się prehistorycznie oglądając porośnięte dżunglą wapienne wzgórza, kryjące wewnątrz wspaniałe jaskinie, szmaragdowe jeziora oraz magiczne wodospady.