Szukasz kwintesencji raju i tropikalnych wakacji? Już nie musisz, ponieważ Tajlandia jest na wyciągnięcie ręki. To właśnie tam doświadczysz relaksu na nieznanym Tobie wcześniej poziomie. Z jednej strony egzotyczne krajobrazy wypełnione uśmiechniętymi ludźmi, wspaniałymi atrakcjami i krystalicznie czystymi wodami, z drugiej wielokulturowe miasta, które nigdy nie śpią. Wakacje w Tajlandii nie mają nic wspólnego z wylegiwaniem się na zastawionym parawanem kocyku schowanym w bałtyckim piasku przed przydeptującymi nas plażowiczami. Zamiast tłumów, lekki wietrzyk będzie owiewał Twoją twarz wpatrzoną w błękit Morza Andamańskiego, na którym leniwie kołyszą się łódki rybaków, a z pobliskich gąszczy drzew wystają zwieńczenia buddyjskich świątyń. Zapraszamy na podróż po rajskich plażach Tajlandii.

Po ciężkich miesiącach pracy każdy zasługuje na wydarcie własnego kawałka raju z codziennej rzeczywistości. Azja to świetny kierunek dla tych, którzy lubią poznawać inne kultury, stykać się z zupełnie inną niż europejska mentalnością oraz doświadczać nowego. W Tajlandii będziesz zaskoczony na każdym kroku. Wszystko to za sprawą nie tylko rajskich plażach z krystalicznie czystymi wodami i białymi piaskami, ale też podejściem Tajów, którzy są wiecznie uśmiechnięci, nigdzie się nie śpieszą i zwyczajnie wiedzą, jak cieszyć się życiem.

Plaże Phuket


Phuket to wyspa, na której znajdziecie wiele pięknych plaż. Nazwa wyspy pochodzi od malajskiego słowa bukit, które oznacza wzgórze, co ma swoje odbicie w rzeczywistości. Otóż znaczną część wyspy zajmują zielone wzgórza porośnięte gęstą dżunglą i wspaniałe kokosowe gaje. To wszystko składa się na niezapomniane krajobrazy, które zachwycają na każdym kroku. Niezależnie, którą plaże wybierzemy, wszędzie znajdziemy biały, miękki piasek i krystalicznie czystą wodę. Wypełnione bujną zielenią brzegi oraz pełniące rolę naturalnego parasola palmy dopełniają klimatu prawdziwie rajskiej plaży. Oczywiście nie oznacza to, że każda plaża tej niesamowitej wyspy jest identyczna. Różnią się od siebie nie tylko pod względem popularności, a co za tym idzie dużą ilością turystów i tłokiem, ale również pod względem naturalnych warunków. Najpiękniejsze plaże, na których jest spokojnie i nie ma tłumów turystów znajdują się na północy Phuket.

Rajskie Krabi

Krabi to jedna z prowincji oraz kurort na zachodnim wybrzeżu Tajlandii, który słynie z pięknych, piaszczystych plaż, przejrzystej wody Morza Andamańskiego, lagun i licznych centrów nurkowych. Miłośnicy podwodnych spacerów dostaną wspaniałą możliwość nurkowania w pobliżu wysp koralowych. W skład prowincji wchodzi ponad 100 wysp, a wszechobecne rafy koralowe, plaże, zatoczki, wodospady, jaskinie i przede wszystkim niezwykłe formacje skalne w okolicach zatoki Ao Pra Nang sprawią, że nigdy nie zapomnicie o tym niesamowitym miejscu. W tutejszym Morskim Parku Narodowym można zobaczyć małpy, egzotyczne ptaki oraz cmentarzysko muszli Su San Hoi. Do ciekawszych atrakcji należą ponadto: jaskinia w górze Kanad Nam; jaskinia Wikinga na Phi Phi Ley, gdzie można podziwiać tajemnicze malowidło przedstawiające długie łodzie z wiosłami przypominające łodzie Wikingów oraz gorące źródła i ścieżka przyrodnicza w Klong Thom. Jednak najważniejszym punktem programu jest wizyta na plaży, będącej czystą kwintesencją raju.

Wyspy Koh Phi Phi

Jest to grupa wysp, położona jest między wyspą Phuket a stałym lądem, wchodząca w skład prowincji Krabi. Wyspy te określane są też mianem “tajskiej Shangri-la”, co wynika z iście beztroskiej atmosfery raju, gdzie lazurowe morze spotyka się z egzotycznymi, rozległymi i piaszczystymi plażami wypełnionymi palmami. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Ko Phi Phi nie ma sobie równych. Na błękitnych wodach kołyszą się łodzie, które jakby wiszą w powietrzu, potęgując wrażenie zatrzymania czasu. Błękitna woda spektakularnie komponuje się z plażami, białymi jak z pocztówki. Wyspy zdumiewają surowym zarysem skał i spokojem, ponieważ jedyni spotykani tu ludzie skupiają się na nisko położonych piaszczystych skrawkach lądu u podnóża skał. Na archipelag składają się zasadniczo dwie wyspy: Phi Phi Ley – poszczerbiony wapienny monolit podobny do pokrytych zielenią wysepek w zatoce Phang Nga – i objęta parkiem narodowym Phi Phi Don, w którym rozwija się zaplecze turystyczne. Rozłóż się w hamaku pod palmą i poznaj zupełnie nowe znaczenia słowa „relaks”!