Wyprawa do Tanzanii i Zanzibaru to sposób na to, by przeżyć egzotyczną afrykańską przygodę. To tutaj masz szansę zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku: majestatyczne lwy, zwinne antylopy, pocieszne małpy czy kryjące się wśród roślinności lamparty. To tutaj staniesz oko w oko ze słoniem i zachwycisz się barwnymi piórami egzotycznych ptaków. Jednak safari to nie wszystko. Zanzibar i Tanzania to także rajskie plaże idealne na zatopienie się w relaksie. To możliwość kąpieli w ciepłym oceanie. A wreszcie to tętniące życiem targowiska i barwna afrykańska kultura. Wybierz jedną z sytych na miarę wycieczek z Planet Escape i poznaj Tanzanię i Zanzibar.

Najpiękniejsze plaże Zanzibaru to wycieczka dla tych, którzy chcą odpocząć, ciesząc się idyllą na afrykańskich plażach. Pierwsze siedem dni spędzicie na wschodnim wybrzeżu kraju, plażując i korzystając z takich atrakcji, jak snorkeling, pływanie łodzią, nurkowanie czy kitesurfing. Zjecie też romantyczną kolację o zachodzie słońca. W planach jest też wyprawa na wyspę, gdzie niegdyś więziono przestępców oraz na plantację przypraw.
Kolejne dni spędzicie na rajskich plażach północnego Zanzibaru. Odkryjcie miejsce, gdzie dzięki brakowi odpływów możecie kąpać się, kiedy tylko zechcecie. To będą dni cudownego relaksu ze szklanką świeżego soku w dłoni.
Ostatniego dnia pobytu poznacie magiczne miasto Stone Town – stolicę Zanzibaru. Zachwycicie się tętniącymi życiem bazarami, zagubicie w zatłoczonych i barwnych uliczkach, poczujecie prawdziwy klimat afrykańskiego miasta.

Safari z Zanzibarem to propozycja dla osób kochających przyrodę i pragnących z bliska zobaczyć dzikie zwierzęta afrykańskie. Czekają Was aż cztery dni safari w Tanzanii. W tym czasie zobaczycie, jak żyją Masajowie i sprawdzicie, jak śpi się w sercu parku Serengeti. Z dzikimi zwierzętami spotkacie się w Parku Lake Manyara lub Tarangire oraz w Serengeti. Może uda Wam się zobaczyć całą Afrykańską Wielką Piątkę? Kolejny etap wyprawy to przelot na Zanzibar. Spędzicie tam czas na jednej z najpiękniejszych plaż tego kraju – Jambiani. To idealne miejsce do relaksu: biały piasek, ciepła i przejrzysta woda, a pod jej taflą bajecznie kolorowy świat, który można podziwiać w czasie snorkelingu. Znajdziecie tam też wymarzone warunki do uprawiania sportów wodnych. Po plażowym relaksie spędzicie dwa dni w stolicy Zanzibaru – Stone Town. Poczujecie klimat afrykańskiego miasta i posmakujecie egzotycznej kuchni.

Oman & Zanzibar to wycieczka będąca perfekcyjnym połączeniem intensywnego zwiedzania i relaksu na plaży. Pierwszy etap to wycieczka objazdowa po orientalnym Omanie. Zaczyna się w Maskacie, gdzie odpoczniecie w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu, a następnie zwiedzicie to niezwykle interesujące miasto. Zobaczycie Wielki Meczet Sułtana Kabusa i poczujecie klimat arabskiego bazaru Mutrah A potem malowniczą trasą Wadi Bani Awf pojedziecie do górskiej wioski, gdzie spędzicie noc. Stamtąd ruszycie w podróż po niezwykłym Omanie: poznacie góry i głębokie kaniony, zobaczycie XVII–wieczny Fort Nizwa i ogrody na tarasach. A przede wszystkim zachwycicie się surowym, lecz pięknym krajobrazem tego kraju z pustynią Wahiba Sands na czele. Po tygodniowej wyprawie czeka Was lot na Zanzibar, gdzie odpoczniecie na jednej z rajskich plaż. Jeśli znudzi Wam się wylegiwanie na piasku i kąpiele w oceanie, możecie wybrać się na plantację przypraw.

Luksusowe safari i willa na Zanzibarze to oferta dla najbardziej wymagających. Łączy afrykańską przygodę wśród dzikich zwierząt z wypoczynkiem na rajskiej plaży w Zanzibarze, gdzie każdy z gości ma do dyspozycji prywatną luksusową willę. Podczas wyprawy na pewno nie zabraknie emocji, gdy z bliska zobaczycie lwa czy lamparta, zachwycicie się też bujną afrykańską przyrodą. Po mocnych wrażeniach odpoczniecie na Zanzibarze, gdzie oddacie się relaksowi na piasku, popływacie w oceanie lub hotelowym basenie, a także skosztujecie bogatej kuchni afrykańskiej i przepysznych świeżych owoców.