Mahe jest to największa wyspa archipelagu Seszeli, która znajduje się w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. To właśnie na tej wyspie umiejscowiona jest stolica kraju – miasto Victoria. Mahe to idealne miejsce na wakacje, ponieważ jest to wyspa pełna bajecznych plaż oraz porośnięta tropikalnym lasem. Jest to połączenie dzikiej, egzotycznej natury z pięknymi krajobrazami, błękitnym oceanem oraz majestatycznych gór. Wyspa Mahe to wyjątkowe miejsce, warte tego, aby poświęcić kilka dni na odkrycie wszystkich jego sekretów. Doskonały program wycieczki w to miejsce został przygotowany przez biuro podróży Planet Escape, który możesz znaleźć na ich stronie internetowej: http://planetescape.pl/.

Kilka podstawowych informacji na temat wyspy Mahe

Wyspa Mahe to wyspa należąca do archipelagu Seszeli, której całkowita powierzchnia wynosi 157, 3 kilometrów kwadratowych, natomiast jej długość to 26 kilometrów, a szerokość to 17 kilometrów. Liczba ludności mieszkającej na tej wyspie to 77 000 ludzi. Z racji, że jest to największa wyspa Seszeli to właśnie na niej znajduje się stolica kraju – Victoria, która jest administracyjnym oraz ekonomicznym centrum kraju. Walutą, która obowiązuje na wyspie Mahe jest rupia seszelska. Jeden polski złoty jest równy 3,50 SCR. Na Mahe tak jak na całych Seszelach obowiązują trzy języki urzędowe: kreolski seszelski, angielski oraz francuski. Mahe znajduje się w innej strefie czasowej, a to oznacza, że do polskiego czasu należy dodać 4 godziny do przodu. Sama wyspa jest usytuowana na podłożu granitowym i znajdują się na niej góry. Najwyższy szczyt wznosi się na 905 metrów nad poziomem morza i nazywa się Morne Seychellois.

Kiedy warto wybrać się na wyspy Mahe?

Wyspa Mahe znajduje się w strefie klimatu równikowego wilgotnego. W związku z tym przez cały rok panują tam wysokie temperatury. Zwykle wynoszą one od 23 do 32 stopni Celsjusza. Jednak równie często padają na tutaj obfite deszcze. Dlatego najlepszym okresem, aby wybrać się na wyspę Mahe są miesiące pomiędzy kwietniem, a czerwcem oraz pomiędzy wrześniem, a listopadem. Zdecydowanie odradza się wizyty na wyspie Mahe w miesiącach grudzień i styczeń, ponieważ na Seszelach wypada wtedy pora deszczowa.

Odpocznij na bajecznych plażach wyspy Mahe!

Mahe to wyspa, która słynie przede wszystkim z długich, malowniczych i pięknych plaż. Wybierając to miejsce, jako cel naszych wakacji możemy opalać się na rajskich plażach spoglądając na oświetlony promieniami słonecznymi błękit oceanu. W całym Mahe jest aż 70 plaż z drobnym, proszkowanym, białym piaskiem. Nie trzeba więc się obawiać przepełnionych turystami plaż, kiedy nie można znaleźć dla siebie kawałka miejsca na piasku. Jeśli więc marzą Ci się wakacje, na których popijasz drinki na leżaku pod rozłożystą, zieloną palemką, kąpiesz się w przejrzystych wodach oceanu lub opalasz się na białym piasku to wyspa Mahe będzie idealnym miejscem dla Ciebie!

Odwiedź stolicę kraju i wybierz się na rejs z oglądaniem rekinów!

Malownicza wyspa Mahe to nie tylko ogrom pięknych plaż, ale również mnóstwo innych, ciekawych atrakcji. Znajdując się na Mahe warto zwiedzić stolicę kraju – miasto Victoria. Jest to kolonialne miasteczko, pełne interesujących budynków oraz urokliwych, miejscowych knajpek. Park Narodowy Morne to atrakcja, której nie powinno się ominąć. Jest to park pokryty lasami mangrowymi, których widok może zaprzeć Wam dech w piersiach. Stamtąd można wypłynąć na środek oceanu, aby na własne oczy zobaczyć pływające rekiny!

Czemu warto polecieć na wakacje na Mahe?

Mahe to jedna z najpiękniejszych wysp archipelagu Seszeli. Można tutaj podziwiać zachwycające wzgórza, spacerować po lasach, które wydzielają intensywny oraz przyjemny zapach i oglądać na żywo rekiny. Cała wyspa pokryta jest bujną roślinność, która jest całkiem odmienna od tej, którą widujemy na co dzień w Europie.