Cayo Santa Maria to jedna z wysepek otaczających Kubę. Nie posiada spektakularnych rozmiarów, ponieważ jest długa na jakieś 16 kilometrów, zaś jej szerokość mierzy 2 kilometry. Jest to wspaniałe miejsce do plażowania i interesująca alternatywa dla Varadero.

 Jak dotrzeć na Cayo Santa Maria?

Przejazd z Kuby na Cayo Santa Maria trwa pół godziny i na pewno zrobi na Was ogromne wrażenie. Będziecie przejeżdżać 48-kilometrową przeprawą Pedraplen Cayo Santa Maria. Jest ona zbudowana 46 kładek połączonych ze sobą. Widoki podczas przejażdżki są naprawdę przepiękne, ponieważ wokół rozpościera się aż po horyzont morze błękitu.

Świetna baza turystyczna

              Gdy już dotrzecie na Cayo Santa Maria polecamy Wam udać się do Pueblo Las Terrazac. Jest to niedawno powstałe miasteczko turystyczne, w którym znajdziecie świetne restauracje. Polecamy Wam skorzystanie z atrakcji tego kurortu. Możecie wybrać się na piękne plaże, opalać się i popijać chłodne drinki. Jest to również świetne miejsce, jeśli chodzi o uprawianie sportów wodnych, polecamy snorkelling oraz przejażdżki katamaranem, który możecie wynająć i wybrać się w przejażdżkę lub na połów ryb, można je upiec później w ognisku na plaży.  Możecie tutaj również popływać z delfinami w Delfinario en Santa Cayo Maria. Szczególnie polecamy tę opcję, ponieważ delfiny robią naprawdę niesamowite wrażenie i są niezwykle przyjacielskimi ssakami.

Zakup pamiątek

Jeśli należycie do grupy turystów, która lubi kolekcjonować pamiątki z odwiedzanych miejsc, to warto udać się na Plaza Las Dunas. Umiejscowiony jest pomiędzy hotelami Melia Cayo Santa Maria i Melia Las Dunas. Znajdziecie tutaj najróżniejsze pamiątki, które będziecie mogli sprezentować najbliższym po powrocie. Będzie to również okazja do zakupu lokalnego rękodzieła, idealnie nadającego się na dekorację domu czy mieszkania. Wszystkim paniom polecamy zapoznanie się z bogatą ofertą sukienek, chust i tunik. Targowanie się ze straganiarzami jak najbardziej wskazane.

Zwiedzanie

              Jeżeli zależy Wam na poczuciu klimatu wyspy i przyjrzeniu się z bliska jej roślinności i dzikiej naturze, to polecamy Wam spacery oraz wyprawy rowerowe po okolicy. W związku z tym, iż stosunkowo blisko od Santiago znajduje się Miami, mają na nią wstęp wyłącznie turyści i obsługa hotelowa. Wynika to z zapobiegliwości władz Kuby przed potencjalnymi ucieczkami obywateli z tego komunistycznego raju. Przy wjeździe na Santiago na pewno zostaniecie wylegitymowani. Zatem nie przyjrzycie się tutaj życiu zwykłych mieszkańców Kuby, ale na pewno będziecie mieli okazję spotkać turystów z całego świata, szczególnie zaś z nieodległej Kanady.

Cayo Santa Maria to przepiękne miejsce, które pomimo swego typowo turystycznego charakteru nie odstrasza natrętną komercjalizacją. Posiada piękne plaże, zachęcające swym czystym, białym piaskiem oraz ujmuje zielenią przyrody i lazurową taflą otaczającej ją zewsząd wody. Jeśli marzysz o wygodnym wypoczynku na europejskim poziomie, to miejsce idealne dla Ciebie.