Wschodnia linia brzegowa Sri Lanki charakteryzuje się łagodnymi i regularnym kształtem. Znajdziecie tu wiele pięknych plaż, na których można odpocząć i zregenerować siły. To również magiczne miejsca, idealne do uprawiania sportów wodnych. Poniżej przybliżymy Wam miejsca, które warto odwiedzić po tej stronie wyspy. Na pewno będzieciezachwyceni.

Trikunamalaja

Trikunamalaja to piękne, portowe miasto mieszczące się w północno-wschodniej części Sri Lanki nad Oceanem Indyjskim. Jego nazwa pochodzi z języka tamilskiego i oznacza Święte Wschodnie Wzgórze. Przez wiele ostatnich lat, tereny te były zajęte wojną, gdyż ugrupowanie Tamilskie Tygrysy walczyło o niepodległość. Podczas toczącej się wojny ugrupowanie to uznało Trikunmalaja za stolicę swojego państwa, które nosić miało nazwę Ilam.
Obecnie miasto podnosi się i odradza z wyniszczających skutków wojny. Odrodził się handel, miasto posiada dwa porty: jeden rybacki a drugi handlowy. Jest tu również lotnisko i wiele pięknych plaż, które zagospodarowano na piękne kąpieliska.
Istotnym dla wielu hinduistów jest najstarsza na wyspie świątynia, zbudowana przez wyznawców tej religii. Thirukoneswaram Kovil, bo o niej mowa, jest piękną budowlą, posiadającą wiele kunsztownych zdobień nawiązujących do postaci z mitologii hidnuskiej.
Miasto warto odwiedzić również ze względu na jego słynne uprawy ryżu i palmy kokosowej oraz ze względu na wyroby z szylkretu i drewna, które wytwarzają mieszkańcy. Ponadto znajdują się tutaj gorące źródła.

Madakalapuwa

Jest to miasto znajdujące się we wschodniej części Sri Lanki. Rozciąga się na przybrzeżnych wysepkach, co sprawia, że jest naprawdę malowniczym miejscem, idealnym do podziwiania błękitu Oceanu Indyjskiego. Jest to dziewiąte pod względem wielkości miasto Sri Lanki, z którą łączy je most.
Miasto jest ważnym producentem palmy kokosowej, jednym z najważniejszych portów rybackich oraz posiada piękne kąpielisko morskie. Ponadto dobrze rozwinął się tu przemysł drzewny i rzemiosło.
Znajduje się tu również Uniwersytet Wschodni Sri Lanki, kształcący elitę intelektualną państwa.

Pasikudah

Pasikudah ze względu na swoje piękne plaże cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów. Znajduje się tu wiele hoteli, w bardzo niewielkiej odległości od Oceanu Indyjskiego. Plaże zachwycają, ponieważ ciągną się na długie odległości. Nie jest tu również głęboko, więc można swobodnie brodzić w oceanie, ciesząc się ciepłą i czystą wodą. To idealne miejsce do podziwiania raf koralowych, które zachwycają swym bogactwem naturalnym. Początkujący surferzy również znajdą tu miejsce dla siebie. Tutejsze fale są bardzo łagodne, dzięki czemu idealnie sprzyjają stawianiu pierwszych kroków na desce.

Jak widzicie, wschodnie wybrzeże Sri Lanki obfituje w różnego rodzaju atrakcje. Szczególnie polecamy tę część kraju osobom, które lubią aktywny wypoczynek i sporty wodne, ale też plażowiczom. Jeśli jesteście fanami fotografii, nie znajdziecie piękniejszego miejsca, do oddawania się swojej pasji. Nieziemskie wręcz krajobrazy, gwarantują upolowanie całej masy pięknych fotografii.