Drogi wiodące wśród ryżowych pól i tłoczne ulice Hanoi. Bujna przyroda i dynamicznie rozwijające się miasta. Ślady bogatej i trudnej historii i dzikie, nieskażone cywilizacją plaże. Wietnam to kraj kontrastów, a ta wyprawa pozwoli Ci je poznać i zasmakować różnorodności tego kraju. Zapraszamy do północnego Wietnam.

Plan podróży

Dni 1-2

Przelot z Warszawy do Hanoi z jedną przesiadką.

Dni 2-4

Na lotnisku będzie na Was czekał kierowca, który zawiezie was do hotelu położonego w Starym Hanoi, dzięki czemu od razu będziecie mogli napawać się atmosferą zabytkowej części stolicy. Hanoi to miasto, w którym nie można się nudzić. Zachwyca zabytkami z epoki kolonialnej i przez całą dobę tętni życiem. Warto zajrzeć do mauzoleum komunistycznego przywódcy, bo turyści rzadko mają okazję zapoznać się z politycznym obliczem Wietnamu, który symbolizuje kult wielkiego wodza. Warto też zajrzeć wieczorem nad jezioro, gdzie emeryci ćwiczą tai-chi, a zakochane pary puszczają kolorowe lampiony, by zaskarbić sobie przychylność losu.
Ostatniego dnia prywatny transfer nad Zatokę Ha Long.

Dni 4-5 

Rejs po Zatoce Ha Long to niezapomniane doświadczenie i punkt obowiązkowy podczas zwiedzania tej części Wietnamu. Nie bez powodu jest ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs po zatoce to okazja do podziwiania intrygujących formacji skalnych z wapienia i urokliwych jaskiń, a także bogatej wietnamskiej przyrody. Może uda się też zobaczyć rybaków, którzy mieszkają i pracują na łodziach? Niestety, obecnie zostało już niewielu członków tej tradycyjnej społeczności. W czasie rejsu zajrzycie tez na Wyspę Żółwią oraz do tajemniczej Ukrytej Zatoki.
Kolejnego dnia planowany jest powrót do portu i prywatny transfer do Doliny Tam Coc.

Dni 5-7

Najbliższe dni spędzicie w bajecznej Dolinie Tam Coc. To wapienne skały, wijące się wśród nich drogi i tarasy ryzowe, które tworzą niezwykle malowniczy i fotogeniczny krajobraz charakterystyczny dla północy Wietnamu. Zwiedzicie je na rowerze – nie bez przyczyny jest ona tak popularnym środkiem transportu w Wietnamie. Nieśpieszna przejażdżka pozwoli w pełni nacieszyć się urokami Doliny Tam Coc.
Kolejnego dnia przewodnik zabierze Was samochodem do dawnej stolicy Wietnamu Hoa Lu, a ukoronowaniem wyprawy będzie rejs, który pokaże wam dolinę z zupełnie innej perspektywy.
Ostatniego dnia planowany jest prywatny transfer do Mai Chau.

Dni 7-9

Mai Chau może wydawać się senne i nudne, gdy porównać je z dynamicznym i zatłoczonym Hanoi. Nie ma tu zabytków, są za to zapierające dech w piersiach krajobrazy, malownicze tarasy ryzowe i wioski ukryte wśród gór. Najlepiej zwiedzać tę okolicę na rowerze – podczas przejażdżki będziecie mieli okazję zaobserwować codzienne życie mieszkańców tego regionu, które toczy się w spokojnym rytmie, jakby czas się tu zatrzymał. Podczas wycieczki skorzystajcie z okazji spróbowania lokalnych smakołyków i kupcie pamiątki na jednym z targów. W wioskach organizowane są też pokazy i warsztaty, które przybliża tradycje tego regionu. Mai Chau to też znakomita baza wypadowa dla miłośników górskiego trekkingu.
Ostatniego dnia czeka Was transfer na lotnisko w Hanoi i przelot do centralnego Wietnamu.

Dni 9-14

Z Hanoi polecicie do Quy Nhon, gdzie z lotniska kierowca odwiezie Was do hotelu położonego przy plaży. To czas odpoczynku po intensywnych wrażeniach ostatnich dni. Relaks na prywatnej plaży, ze świeżym sokiem lub zimnym drinkiem w dłoni i kąpiele w ciepłej wodzie pozwolą wam poznać kolejne oblicze Wietnamu – rajskie plaże tego kraju to jedna z jego największych atrakcji.
Ostatniego dnia pobytu w Quy Nhon planowany jest prywatny transfer na lotnisko i przelot do Hanoi.

Dni 14-15

Przelot z Hanoi do Polski