Tajemnicze Wisaje i Camiguin to oferta dla tych, którzy chcą poznać Filipiny w całym ich bogactwie i różnorodności, nie ograniczając się jedynie do plażowania i nurkowania wśród raf koralowych. To perfekcyjnie wyważona dawka odpoczynku i zwiedzania. Wyruszając w tę podróż, przywieziesz ze sobą niezwykle wspomnienia i doświadczenia oraz bajecznie piękne fotografie. Z Planet Escape poznasz prawdziwe Filipiny.

Jak przebiega podróż?

Pierwszego dnia czeka Was lot z przesiadką do Cebu – stolicy Wisajów. Z lotniska odbierze Was kierowca i odwiezie do hotelu, gdzie odpoczniecie przed zwiedzaniem miasta.
Cebu to miasto, które rozwinęło się z osady założonej przez Ferdynanda Magellana w 1521 roku. Jego przybycie upamiętnia kapliczka, która znajduje się w miejscu, gdzie Magellan postawił krzyż po przybiciu na ląd. Zwiedzając Cebu, zobaczycie imponującą Bazylikę Dzieciątka Jezus i odkryjecie tajemnice Fortu San Pedro z 1565 roku. Niezapomnianych wrażeń dostarczy Wam wizyta w Sanktuarium Motyli pełnym wielobarwnych owadów. Zwiedzanie Cebu będzie też pierwszą podczas tej podróży okazją, by zanurzyć się w ciepłych wodach morza Mindanao.
Po dniu intensywnego zwiedzania czeka Was transfer do portu, skąd popłyniecie na wyspę Siquijor, gdzie spędzicie kolejne trzy dni. Z pozoru to jedna z wielu rajskich wysepek Archipelagu Filipińskiego, jednak sami Filipińczycy niechętnie ją odwiedzają, twierdząc, że jest miejscem przeklętym… Wszystko dlatego, że wyspa ta słynie z licznych plemion szamańskich i uważana jest za miejsce odprawiania rytuałów voodoo. Jednak zamiast czarnej magii znajdziecie tam raczej urokliwe białe plaże, choć podczas wycieczek w góry z pewnością spotkacie i szamanów, którzy zajmują się leczeniem i uzdrawianiem. Siquijor słynie też z wodospadów – jest ich dwanaście, a Wy będziecie mieli okazję zanurzyć się w chłodnej wodzie wodospadu Cambugahay. Siquijor to też idealne miejsce, by odkrywać tajemnice jaskiń a także nurkować i podziwiać rafy koralowe.
Ostatniego dnia pobytu na wyspie zaplanowany jest prywatny transfer do portu oraz rejs na wyspę Bohol, gdzie spędzicie trzy kolejne dni.
Wyspa Bohol słynie z Czekoladowych Wzgórz, czyli pasma pagórkowatych wzniesień porośniętych trawą, która pod wpływem słońca w porze suchej zmienia barwę na czekoladową. Wzgórza te uważane są za jeden z najbardziej malowniczych miejsc na świecie. Pobyt na wyspie Bohol toteż okazja, by spotkać urokliwego tarsjusza – zwierzę o charakterystycznych wielkich i wyłupiastych oczach. Rzecz jasna nie zabraknie też okazji, by zanurzyć się w ciepłej wodzie lub zanurkować.
Dziewiątego dnia wyprawy prywatny kierowca zwiezie Was do portu, z którego ruszycie w kolejny rejs. Tym razem celem będzie wulkaniczna wyspa Camiguin. Jest tu największe na świecie skupienie wulkanów w przeliczeniu na metr kwadratowy! Trekkingi po wulkanicznych wzgórzach to tylko jedna z atrakcji, jakie oferuje ta wyspa. Chętni mogą też wykąpać się w gorących źródłach czy zanurkować, by obejrzeć zatopiony cmentarz. To też miejsce, gdzie skosztujecie lokalnej kuchni i przepysznych, świeżych owoców. I tak jak na innych wyspach i wysepkach Archipelagu Filipińskiego także tu znajdziecie przepiękne plaże, gdzie można oddać się relaksowi, popijając świeży sok lub wodę kokosową, z których słynie ten region.
Ostatniego dnia pobytu prywatnym transferem dotrzecie na lotnisko, skąd odlecicie do Cebu. Stamtąd polecicie już z przesiadką do Polski.

Kiedy jechać na Filipiny?

Ze względu na klimat szczyt sezonu to czas od marca do maja, jednak bardzo dobre warunki do odwiedzenia Filipin panują także od października do lutego. W pozostałych miesiącach pogoda może być niesprzyjająca, a pora deszczowa potrafi dać się we znaki skutecznie psując wypoczynek.