Marzysz o egzotycznych wakacjach, ale nie chcesz wyjeżdżać tam, gdzie wszyscy? Szukasz miejsca nietkniętego jeszcze masową turystyką? Chcesz poznać Azję pełną kontrastów? Wybierz się na wyprawę do Wietnamu. Z Planet Escape poznasz ten kraj od podszewki podczas jednej z wyjątkowych wypraw szytych na miarę.

Co czeka Cię podczas takiej podróży? Niezależnie od tego, jaka trasę wybierzesz, z pewnością poczujesz magię orientalnej kultury i poznasz Wietnam pełen kontrastów i sprzeczności. Spotkasz się z buddyjskimi mnichami w świątyniach i będziesz mieć okazję pokłonienia się ciału komunistycznego przywódcy spoczywającemu w mauzoleum. Zobaczysz urokliwe wioski zagubione w górach i tętniące życiem miasta, które nigdy nie zasypiają. Zachwycisz się tarasami ryzowymi i palmami, poznasz dziką azjatycką przyrodę. Zmęczysz się miejskim zgiełkiem i odpoczniesz na rajskich plażach. Posmakujesz niezwykle oryginalnej kuchni wietnamskiej. A może odważysz się nawet na danie z węża?
Poznasz też mieszkańców Wietnamu, którzy pokażą ci swój kraj taki, jakim naprawdę on jest, a nie jak pokazują go foldery turystyczne.

Jesteś gotów na przygodę? Oto, co przygotowało dla Ciebie Planet Escape.

WYBRZEŻE WIETNAMU I WYSPA PHU QUOC to wycieczka, po której będziecie mogli powiedzieć, że poznaliście Wietnam. Zobaczycie Hanoi – barwną stolicę Wietnamu, która łączy w sobie zabytkową architekturę i dynamikę nowoczesnego miasta. Poznacie Hoi An – wiktoriańską perłę Wietnamu. Będziecie mieli okazję wypuścić zapalone lampiony, by tak jak Wietnamczycy zyskać przychylność losu i zagwarantować sobie powodzenie. W Sajgonie zwiedzicie klaustrofobiczne tunele Viet Kongu i zobaczycie, jak wygląda antyamerykańska propaganda. Czeka Was też bliskie spotkanie z egzotyczną przyrodą – popłyniecie w rejs po Zatoce Ha Long, gdzie będziecie podziwiać niezwykle formacje skalne i ukryte jaskinie, a także odpoczniecie na tropikalnej wyspie Phu Quoc.
WIETNAM I TARASY RYŻOWE SAPA to okazja by odkryć różne oblicza Wietnamu – szalony Sajgon i klimatyczne hoi An, a także senne i stroniące od turystów wioski mniejszości etnicznych w regionie Sapa, gdzie zobaczycie malownicze tarasy ryżowe. Czeka Was też niezapomniany widok słońca wschodzącego nad zatoka Ha Long i niesamowite skalne formacje zanurzone w wodzie. Zajrzycie też na niewielkie wysepki do jaskiń, będziecie podziwiać bujną faunę i florę.
PÓŁNOCNY WIETNAM I PLAŻE QUY NHON to wycieczka, która pozwoli Wam poznać bujną i zróżnicowaną przyrodę północnej części kraju. Zobaczycie najżyźniejszy region Wietnamu, słynną Deltę Mekongu, z domami i szkołami na wodzie i z pływającymi sklepami. Udacie się na rowerową przejażdżkę malowniczymi ścieżkami wśród pól ryzowych. Poznacie Hoa Lu – dawną stolicę Wietnamu z jej bogatą historią i zabytkowymi świątyniami.
KULTUROWE I PLAŻOWE OBLICZA WIETNAMU to ekskluzywna wycieczka dla wymagających. Poznacie najbarwniejsze miasta Wietnamu: tętniące życiem i pełne zabytków Hanoi, zagłębicie się w wielkomiejskie ulice Sajgonu i klimatyczne uliczki magicznego Hoi An. A gdy będziecie mili już dość miejskiego zgiełku, popłyniecie w rejs po urokliwej zatoce Ha Long i wypoczniecie na rajskich plażach wyspy Phu Quoc.
Podczas wszystkich wycieczek będzie zatrzymywać się wyłącznie w sprawdzonych hotelach w najlepszej lokalizacji, dzięki czemu wyprawa będzie też czasem komfortowego wypoczynku. Skorzystacie też z bogatej oferty wycieczek i atrakcji fakultatywnych, dopasowanych do waszych zainteresowań i ulubionych form spędzania wolnego czasu. Co powiecie na przykład na nurkowanie u wybrzeży Wietnamu? A może pokaz tradycyjnego i słynnego na cały świat teatru lalek dającego przedstawienia na wodzie? Wycieczki z Planet Escape są zawsze pełne niespodzianek!