Marzy Wam się miesiąc miodowy w raju? Gdzieś gdzie będziecie mogli leżeć na cudownej plaży z drinkiem w dłoni, a gorące promienie słońca będą muskały wasze ciała? Tajlandia da Wam to i o wiele, wiele więcej. Czemu warto zaplanować na swój miesiąc miodowy wyjazd do Tajlandii? O tym postaram się Wam opowiedzieć.

Kilka informacji ogólnych o Tajlandii

Tajlandia jest państwem położonym w południowo-wschodniej Azji, jej stolicą jest Bangkok, a językiem urzędowym tajski. Tajlandia zajmuje powierzchnię 513 120 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją ponad 67 milionów osób.

Dlaczego Tajlandia na podróż poślubną?

Każdy w podróży poślubnej zapewne ceni co innego, dlatego argumentów za wyborem Tajlandii na tą wyjątkową podróż jest wiele. A między innymi cudowna pogoda, która zapewni Wam urlop pełen słońca i ciepła. W Tajlandii tropikalna pogoda zapewni Wam możliwość wypoczynku na plaży i pozwoli nacieszyć się otaczającą Was naturą. Jeżeli natomiast wyjeżdżacie w podróż poślubną podczas polskiej zimy, to ciepło Tajlandii będzie tym milszym dodatkiem. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest to, że mieszkancy Tajlandii są ludźmi niezwykle miłymi, przyjaźnie nastawionymi do turystów i zawsze pomocnymi – co tworzy niezwykle przyjemną atmosferę – być może nawet nie będziecie chcieli kończyć swojego urlopu. Tajlandia zachwyci Was również mnogością smaków i zapachów. Aromatyczne zapachy będą do Was docierały z restauracji, ulicznych budek z przekąskami czy targów. W końcu Tajlandia słynie z cudownie aromatycznej i niezwykle smacznej kuchni.

Jak możecie spędzić w Tajlandii swoją podróż poślubną?

Oczywiście pomysłów jest wiele, możecie wybrać się na tak popularny na całym świecie prawdziwy, tradycyjny masaż tajski i zrelaksować się wspólnie z lampką szampana. Odpoczynek na piaszczystej plaży i kąpiele w cudownie krystalicznej wodzie to chyba oczywista rozrywka, ale możecie również spędzić ten czas aktywnie – nurkując, pływając kajakami, czy też wybierając się na trekking po lasach i parkach narodowych. Kolejną atrakcją Tajlandii są liczne świątynie – które swoim wyglądem i atmosferą wręcz zapierają dech w piersiach. Może chcielibyście wybrać się na wspólne zajęcia z medytacji? Zwiedzić najpiękniejsze świątynie Tajlandii i zobaczyć jak żyją mnisi? Chcecie więcej? Tajlandia jest bogata nie tylko kulturowo, ale również ma egzotyczną i przepiękną faunę i florę. Zobaczycie tam niezwykłe rośliny i różne gatunki zwierząt, ptaków i gadów. Możecie zwiedzić różne miejsca na grzbiecie słonia, podziwiać bungalowy ustawione na palach tuż nad lazurową wodą czy też wybrać się na pływające targi. Możliwości jest wiele, ale pewne jest – że to nie będzie nudna podróż poślubna.

Kiedy jechać do Tajlandii?

To kolejna ważna kwestia. Nawet w tak malowniczym i pięknym miejscu czasem pada deszcz. Pora deszczowa trwa w Tajlandii mniej więcej od czerwca do października. Najpiękniejsza pogoda natomiast jest w Tajlandii mniej więcej od listopada do lutego. Jeśli chcecie wybrać się w podróż między marcem a czerwcem musicie być przygotowani, że w tym okresie w Tajlandii jest bardzo gorąco.

Na koniec

Pamiętajcie – podróż poślubna ma być tym wymarzonym czasem tylko dla Was, dlatego dobrze ją zaplanujcie, w taki sposób, żeby każde z Was było zadowolone. Czasami nie warto też cały czas pędzić przed siebie, zostawcie sobie w Tajlandii trochę czasu na spontaniczne decyzje, nawet jeśli nie zobaczycie jakiegoś dnia nic nowego i tylko pójdziecie na spacer – taki czas też jest potrzebny i wartościowy!