Przeżyj niezapomniane wakacje w Wietnamie. Poznaj bogata kulturę tego kraju, zagłęb się w ulice gwarnego Hanoi, a na koniec odpocznij na rajskich plażach i zanurz się w turkusowych wodach oceanu.

Program wyprawy:

Dni 1-2

Wylot z Polski do Hanoi

Dni 2-3

Transfer z lotniska do hotelu z prywatnym kierowcą. Hotel położony jest w sercu Starego Miasta, co pozwala na wygodne zwiedzanie. A w Hanoi jest co oglądać. Zajrzycie do mauzoleum komunistycznego przywódcy (o ile akurat nie będzie na kuracji regeneracyjnej w Moskwie), obejrzycie wiekowe świątynie i pagody. Zanurzycie się w świat kolonialnych uliczek.
Interesującym doświadczeniem będzie tradycyjna kolacja w domu mieszkańców Hanoi – sympatyczni wietnamscy emeryci ugoszczą Was serdecznie i umilą posiłek grą na wietnamskich instrumentach. Ostatniego dnia pobytu czeka Was transfer nad Zatokę Ha Long.

Dni 3-4

Dwa dni spędzicie nad malowniczą Zatoką Ha Long. Podczas rejsu będziecie mieli okazję podziwiać niezwykłe krajobrazy tego miejsca, spektakularne skały wapienne i bujną roślinność. Zajrzycie także na Wyspę Żółwią oraz popłyniecie do tajemniczej Ukrytej Zatoki.
Po powrocie z rejsu czeka Was prywatny transfer na lotnisko w Hanoi, skąd odlecicie do Da Nang.

Dni 4-8 

Z lotniska kierowca zabierze Was na magicznego Hoi An, jakże różnego od hałaśliwego i pełnego tłumów Hanoi. To spokojne miasteczko będące kolonialną perłą Wietnamu. Obejrzycie tu między innymi przepiękną architekturę z czasów wiktoriańskich i unikatowy kryty most, który jest jednocześnie buddyjską świątynią. Rowerami wyruszycie wśród malowniczych pól ryzowych drogą prowadzącą na plażę, gdzie można odpocząć od miejskiego gwaru. A jeśli wolicie pozostać w mieście, możecie poszukać pomnika pewnego Polaka…
Ostatniego dnia pobytu prywatny transfer na lotnisko.

Dzień 8-10

Przelot do Ho Chi Minh City znanego niegdyś jako Sajgon. Zwiedzanie miasta obfituje w liczne atrakcje – można tu poznać najnowszą historię Wietnamu, na przykład w tunelach Cu Chi, które stanowiły podziemny świat Viet Kongu. Warto zajrzeć do Muzeum Wojny, które przedstawia bardzo jednostronną i jednoznacznie antyamerykańską wersję opowieści o wojnie w Wietnamie. Tak jak w innych miastach, także w Sajgonie obejrzycie liczne pagody i świątynie, a wieczorami spędzicie czas w licznych barach i restauracjach. W ofercie jest też wycieczka do delty Mekongu.
Ostatniego dnia pobytu planowany jest transfer na lotnisko i przelot na wyspę Phu Quoc
Dni 10-14
Z lotniska kierowca odwiezie Was do hotelu. Najbliższe dni spędzicie na błogim lenistwie na rajskiej plaży i kąpielach w turkusowej wodzie oceanu. Warto też zanurkować pod powierzchnię wody, by podziwiać rafy koralowe. Zainteresowani mogą też ruszyć w głąb wyspy, by poznać np. plantację pieprzu czy farmę pereł. Pobyt na Phu Quoc oznacza tez rozkoszowanie się świeżymi owocami morza prosto z lokalnych połowów. A miłośnicy nocnego życia znajdą tu bogatą ofertę barów, także położonych na samej plaży.
Ostatniego dnia kierowca odwiezie Was na lotnisko, skąd odlecicie do Polski z przesiadką w Sajgonie.

Cena:

Od 7500. Cena jest skalkulowana dla jednej osoby, przy założeniu, że ofertę wykupują dwie osoby korzystające ze wspólnego zakwaterowania. Ostateczna cena wycieczki zależy od kosztów biletów lotniczych.

Co zawiera cena?

Przeloty międzynarodowe: Warszawa – Hanoi, Sajgon – Warszawa
Przeloty lokalne: Hanoi – Da Nang, Da Nang – Sajgon, Sajgon – Phu Quoc, Phu Quoc – Sajgon
Zakwaterowanie
Wyżywienie w formie śniadania
Transfery wewnętrzne z prywatnym kierowcą
Dwudniowa wycieczka do Zatoki Ha Long, spanie na statku, pełne wyżywienie
Ubezpieczenie: KL 30.000 EUR, NW 15.000 PLN, bagaż 2.000 PLN
Opieka anglojęzycznego przedstawiciela biura Planet Escape na miejscu i całodobowy numer alarmowy w języku polskim

Cena nie obejmuje:

Wizy do Wietnamu (koszt 25 USD do uiszczenia na lotnisku)
Wyżywienia (poza wymienionymi wyżej posiłkami)
Biletów wstępu