Seszele to archipelag 93 wysp, który położony jest na Oceanie Indyjskim. Aby tam się dostać najpierw trzeba przylecieć do Dubaju – a z niego prosto na rajskie wyspy. Wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich to już jest wielka przygoda, a co dopiero wylegiwanie się na niebiańskich plażach prawie bezludnych wysepek na Seszelach! Właśnie taką podróż zaplanowało dla Ciebie biuro podróży Planet Escape – czeka Cię zwiedzanie nowoczesnego Dubaju, spacer po pustyni Rub Al Khali, a na koniec relaks na zielonych wyspach Seszeli otoczonych błękitnym oceanem z każdej strony!

Najwyższy budynek na świecie, arabska pustynia i nowoczesny Dubaj!

Dubaj to stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich i miasto pełne kontrastów. Jest to miejsce, w którym nowoczesność spotyka się z twardymi zasadami i tradycjami Islamu. Jest ono jednak warte odwiedzenia chociażby po to, aby zobaczyć na własne oczy Burj Khalifa – najwyższy budynek świata. Kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki po Dubaju jest wizyta w Jumeirah – jedynym meczecie w Dubaju, do którego wejść mogą innowiercy. Spacerując po ulicach tego arabskiego miejsca będziecie mieli okazję zrobić zakupy na tradycyjnym, lokalnym bazarze Souk Dubai – na którym będziecie mogli nabyć miejscowe produkty. Na koniec warto wybrać się także pustynię Rub Al Khali, na której wybudowany został prawdziwy ośrodek narciarski!

Mały raj na ziemi, czyli wizyta na wyspie Silhouette

Nie bez powodu wyspa Silhouette nazywana jest małą – jej powierzchnia wynosi zaledwie 20 kilometrów kwadratowych! I jest ona zamieszkiwana przez zaledwie 135 osób! Ma ona jednak naprawdę wiele do zaoferowania, a przebywając na niej możesz poczuć się niczym w raju! Na Silhouette jest pełno soczyście zielonej, tropikalnej roślinności oraz długich i szerokich plaż z białym piaskiem i opadających w stronę oceanu palm kokosowych. W ofercie z Planet Escape będziecie mogli skorzystać z wielu miejscowych atrakcji, takich jak: nurkowanie w okolicznych wodach oraz podziwianie podmorskich raf koralowych, a także barwnych ryb, wspinaczka po pobliskich lasach tropikalnych, czy nawet lekcja jogi na plaży! Wyspa Silhouette to raj na ziemi – miejsce, w którym będziecie mogli aktywnie wypoczywać oraz cieszyć się naturalnym pięknym natury!

Wyspa obfitości, czyli podróż na największą wyspę Seszeli – Mahe

Mahe to wyspa, na której znajduje się stolica Seszeli – miasto Victoria. To jednak nie ona jest największą atrakcją tego miejsca, a są nią bajeczne oraz długie plaże ciągnące się wzdłuż wybrzeży lazurowego oceanu. Na wyspie Mahe znajdują się zachwycające wzgórza, które idealnie wpisują się w magiczny krajobraz tego miejsca oraz rozległe plantacje, których widok zapiera dech w piersiach. W tym miejscu będziemy mieli również okazję spacerować po intensywnie zielonych, wielkich lasach tropikalnych i rozkoszować się mocnym, ale przyjemnym zapachem wydzielanym przez drzewa i rośliny. Wyspa Mahe to idealne miejsce na wakacje dla wielbicieli natury, świeżego powietrza oraz pięknych krajobrazów, których tutaj na pewno nie brakuje! Jeśli marzysz o wakacjach na których popijasz drinka z małą parasolką wygrzewając się na bajkowej plaży z widokiem na błękitny ocean to wyspa Mahe jest właśnie tym miejscem!