Dla każdego podróżnika, który pragnie dogłębnie poznać charakterystycznego ducha Indonezji wyjazd na Bali stanowi swoisty obowiązek, który należy spełnić przynajmniej raz w życiu. Kto zasmakuje w tętniącej turystycznym życiem Wyspie Bogów chętnie wróci tam wielokrotnie. Dzięki pozycji najsłynniejszego turystycznego kurortu Bali oferuje różnorodność Indonezji w pigułce. Można podziwiać tu rajskie plaże, które posiadają swoje urokliwe zakątki; można poznać smak egzotycznej podróży oraz poznać niesamowitą tutejszą kulturę. Obecnie wyprawa na Bali ze względu na coraz niższe ceny i sprzyjające warunki wjazdu staje się coraz łatwiejsza i osiągalna dla przeciętnego Polaka, który otwarty jest na wyjątkowe doznania. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące atrakcji, które wyspa Bali proponuje swoim gościom.

Pod względem kulturowym wyspa Bali jest jedną z najbardziej wyjątkowych i zaskakujących w całej Indonezji. Swoją niezwykłość zawdzięcza odłamaniu religijnemu od muzułmańskiej większości kraju oraz od tradycyjnego hinduizmu. To właśnie tutaj, z elementów buddyzmu i kultów lokalnych, wytworzyła się bogata i piękna odmiana hinduizmu, nazywana balijskim. Podróżnicy mogą więc zobaczyć jak wygląda ta wyjątkowa oaza hinduizmu balijskiego, podziwiać wiele majestatycznych świątyń, spacerować po pięknych polach ryżowych oraz wziąć udział w pokazie Kecak Dance. Warto też spotkać się z sympatycznymi mieszkańcami wyspy, którzy głęboko wierzą, że Bali to prawdziwa wyspa bogów.

Obowiązkowe Ubud


Położone w tropikalnych ogrodach Ubud to niekwestionowana kulturowa stolicy Bali.
Oznacza to, że ruch turystyczny jest spory, jednak wynika to z tego, że miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. To tutaj możemy poznać słynny balijski taniec odbywający się przy tradycyjnej muzyce gamelanu, który jest swoistym transem wykonywanym przez setkę Balijczyków wokół ogniska. Wartym zobaczenia jest również Małpi Las, gdzie tysiące małp przechadza się pomiędzy hinduistycznymi świątyniami. Nie zapomnijcie też zapoznać się ze sztuką i rzemiosłem Bali, który poznacie na licznych targach i w małych galeriach. Niewątpliwym atutem Ubudu jest jego symbioza z otaczającą go prowincją i folklorem. Oznacza to, że zaraz za miastem można spacerować wśród prawdziwych tarasów ryżowych, żeby chwilę później rozkoszować się smakami najlepszych balijskich restauracji. Miasto pozwala również na relaks w SPA i salonach masażu, których w Ubud jest mnóstwo a ceny są śmiesznie niskie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z raftingów, trekkingów i wszelkich aktywności.

Spacer po wulkanie Batur

Będąc na Bali po prostu trzeba wybrać się w okolice wulkanu Batur tym bardziej, że droga w to miejsce prezentuje najbardziej urokliwe miejsca wyspy. Najlepiej zacząć od Tegalalang. Jest to słynny punkt widokowego, z którego rozpościera się spektakularny widok na wspaniałe tarasy ryżowe. Następna lokalizacja po drodze to wioska balijska Penglipuran, gdzie zachowały się wspaniałe zabytki wraz ze świątynią Kehen. Wspinając się na zbocze wulkanu będziecie obserwować piękne widoki, na które złoży się otoczona gęstą mgłą, tropikalna dżungla, która stanowi świetną bazę wypadową do trekkingów na Batur. Wyjątkowym krajobraz i świeże górskie powietrze przygotują was na trekking po zboczach wulkanu. Miejsce to kryje w sobie wiele magii – ukryte świątynie, wioski oraz jeziora, a widok ze szczytu wulkanu zapiera dech w piersiach.


W gościach u balijskiej rodziny


Udając się w podróż pragniemy poznać daną kulturę od podszewki, doświadczyć jej autentycznej codzienności. Z Planet Escape to możliwe! Otóż w ofercie tej znajdziemy atrakcję, jaką jest nocleg w balijskiej wsi. Dzięki temu poznamy prawdziwe oblicze Bali, które nigdy nie doświadczą turyści z hoteli all inclusive. Pod swoje gościnne skrzydła wezmą nas Pan i Pani Manggu, rodzina z kasty kapłanów w małej uroczej wiosce w prowincji Bangli. Dzięki temu zyskujemy niepowtarzalną szansą na poznanie prawdziwego życia na Bali od wewnątrz. Z balijską rodziną nauczymy się gotować indonezyjskie specjały, wyrabiać olej kokosowy, poznamy tradycje i obyczaje tego regionu oraz pospacerujemy po niezwykle malowniczych okolicach, gdzie nasi przewodnicy opowiedzą nam o pracy na polach ryżowych i swojej codzienności. Tylko w ten sposób doświadczysz autentycznego Bali!