Chcesz poznać wszystkie oblicza Wietnamu? Zobaczyć słynne tarasy ryżowe, zagubić się w kolonialnych uliczkach wietnamskich miast i tropić ślady wojny z USA? Ta wycieczka jest dla Ciebie. Poznasz bogatą i różnorodną kulturę Wietnamu, ale znajdziesz też czas, by wypocząć na jednej z przepięknych plaż.

Plan podróży:

Dzień 1

Wylot z Polski do Hanoi.

Dni 2-3

Kierowca zabierze Was z lotniska do hotelu zlokalizowanego w Starym Hanoi. Najbliższe dwa dni spędzicie na zwiedzaniu stolicy Wietnamu. A jest tu co zwiedzać! Miłośnicy najnowszej historii mogą zajrzeć do mauzoleum komunistycznego przywódcy Ho Chi Minh. Warto też ruszyć na spacer ulicami pełnymi kolonialnych kamienic. W Hanoi najciekawsze jest miejskie życie – nad brzegami jeziora spotkacie emerytów ćwiczących tai-chi i zakochane pary z lampionami. Obejrzycie też unikalny spektakl z lalkami na wodzie.
Kolejnego dnia w Hanoi drzwi swojego domu otworzy dla Was sympatyczna para emerytów, którzy zapraszają na tradycyjną wietnamską kolację przy wtórze gry na instrumentach.
Ostatniego dnia pobytu w Hanoi czeka Was przejazd nad zatokę Ha Long.

Ha Long

Zatoka Ha Long to jedno z najciekawszych miejsc w Wietnamie, szczególnie dla miłośników natury. Rejs po zatoce jest magicznym doświadczeniem. Odpoczywając na górnym pokładzie statku będziecie podziwiać skały o fantazyjnych kształtach i bujną azjatycką przyrodę. Zajrzycie na Wyspę Żółwią oraz do tajemniczej Ukrytej Zatoki. Po powrocie do Hanoi będzie na was czekała kolacja z tradycyjnych wietnamskich dań. Po dniu pełnym wrażeń nocnym pociągiem ruszycie do Sapy.

Sapa

Sapa to zupełni inny świat niż ten, który poznaliście w Hanoi. Region składa się z niewielkich wiosek otoczonych tarasami ryżowymi. Żyją tu mniejszości etniczne, więc będziecie mogli poznać ich barwną i różnorodną kulturę. Szczególnie, że pierwsza noc spędzicie w tradycyjnym domu u przesympatycznych gospodarzy, którzy chętnie opowiedzą wam o okolicy. Jeśli nie macie na to ochoty, możecie wybrać zakwaterowanie w hotelu.
Kolejnego dnia przeniesiecie się do urokliwego eco-lodge’u, z którego roztacza się widok na tarasy ryżowe.
Trzydniowa wycieczka po okolicach Sapy pozwoli wam dokładnie poznać ten piękny region i nacieszyć się powolnym rytmem, w jakim płynie tu życie. A na lokalnym targu zaopatrzycie się w oryginalne pamiątki.

Hoi An

Kilka dni w Hoi An pozwoli wam zrozumieć, dlaczego miasto to nazywane jest kolonialną perłą Wietnamu. Zachwycająca zabytkowa architektura, chińskie pagody, czy siedemnastowieczny Most Japoński będący jednocześnie buddyjską świątynią to najatrakcyjniejsze zabytki miasta. Poznacie też drugie oblicze Hoi An – po zmroku odwiedzicie nocny targ i puścicie lampiony nad rzeką. Według Wietnamczyków, przynosi to powodzenie i spełnienie życzeń.
A jeśli znudzi wam się atmosfera miasta, na rowerach popedałujecie wśród malowniczych krajobrazów na plażę, gdzie odpoczniecie na piasku lub zanurzycie się w ciepłej wodzie. Wystarczy kilkunastominutowa przejażdżka.
Ostatniego dnia pobytu pojedziecie do Hanoi, gdzie kierowca zabierze Was na lotnisko. Czas poznać Sajgon!

Dni 12-14

W Ho Minh City – jak obecnie nazywa si e Sajgon – będzie na Was czekał kierowca, który zabierze Was z lotniska do hotelu. To miasto zupełnie inne od Hanoi, choć równie tłoczne i gwarne. Jest prawdziwą gratką dla miłośników najnowszej historii – Sajgon stawia na opowieść o wojnie z USA i czyni to w sposób zdecydowanie jednostronny, o czym przekonacie się choćby w Muzeum Wojny. Zejdziecie też do podziemnego świata tuneli Viet Kongu. Tak jak w Hanoi, poznacie też nocne oblicze Wietnamu w licznych barach i knajpach.
Ostatniego dnia planowany jest prywatny transfer na lotnisko.

Dni 14-15

Transfer na lotnisko, skąd odlecicie do Polski.